Kultūra

2020.08.11 15:30

Operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas: šeštasis COVID-19 atvejis teatre susijęs su operos pasauliu

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt, ELTA2020.08.11 15:30

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė, kad antradienį koronavirusas Vilniuje patvirtintas vienam Nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojui. „Tai – ne darbuotojas, o asmuo, susijęs su operos pasauliu“, – LRT.lt teigė LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila.

R. Šumila akcentavo tai, jog LNOBT Operos meno vadovas Sesto Quatrini dar sykį pasitikrino dėl koronaviruso ir gavo neigiamą atsakymą. Iš Italijos atvykęs LNOBT Operos meno vadovas, dalyvavęs „Anos Bolenos“ repeticijose, anksčiau buvo pristatęs liepos 29 d. išduotą pažymą, kad nėra užsikrėtęs COVID-19 infekcija.

Pirmadienį LRT.lt koronavirusu sergantis generalinis direktorius J. Sakalauskas teigė: „Man neblogėja, bet ir nėra pagerėjimo. Labai nemalonu, svarbiausia, kad nesikomplikuotų. Kartais jaučiuosi visai neblogai, tačiau stebime situaciją su pavaduotoja iš šono, nes liga atima jėgas.“

R. Šumilos žinomis, R. Sakalausko pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė šiuo metu tebėra ligoninėje, jos būklė neblogėjanti.

Trečiasis LNOBT koronavirusu sergantis darbuotojas yra ne administracijos, o kūrybinis darbuotojas. „Su ja turėjome trumpą kontaktą“, – LRT.lt pirmadienį teigė J. Sakalauskas.

LNOBT praėjusią savaitę pranešė, kad rugpjūčio 12, 13 ir 14 dienomis „Žizel“ premjeriniai spektakliai neįvyks, juos planuojama nukelti į rugsėjo mėnesį. Konkrečios spektaklių datos bus paskelbtos vėliau. „Negalvojame apie datas grįžimų. Šiuo metu prioritetas – saugumas“, – LRT.lt tvirtino R. Šumila.

Teatre iš viso dirba per 600 darbuotojų. Iki savaitės pabaigos, R. Šumilos teigiamu, turėtų būti žinomi jau visų darbuotojų testų atsakymai.

Taip pat vienas atvejis, nustatytas antradienį Kaune, siejamas su židiniu Kauno valstybinėje filharmonijoje. Asmeniui yra pasireiškę COVID-19 ligai būdingi simptomai. Tai šeštasis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu.

Kauno valstybinio choro vadovas Petras Bingelis LRT.lt teigė neturintis duomenų apie šį atvejį.

Anksčiau antradienį ELTA skelbė, kad iš tuomet nustatyrtų penkių atvejų: du – chore dainuojantys šešiasdešimtmečiai – vyras ir žmona, kiti trys – apie 40 metų amžiaus.

„Tikimės, kad vėl pradėsime dirbti rugpjūčio 1-ąją. Aišku, tie, kurie bus sveiki“, – ELTAI kalbėjo P. Bingelis.