Kultūra

2020.08.11 13:30

Koronavirusas džiazo festivalius paragino organizuoti bendrą koncertų ciklą

LRT.lt2020.08.11 13:30

COVID-19 pandemijos metu XXVI Klaipėdos pilies džiazo festivalis ir XXX Kaunas jazz buvo priversti keisti festivalių datas dėl karantino, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Džiazo muzikantai dėl susiklosčiusios situacijos neteko savo pragyvenimo šaltinio, tad Klaipėdos pilies džiazo festivalis ir Kaunas jazz apjungė jėgas ir organizuoja bendrą vasaros koncertų ciklą „SUMMER Highway to jazz“, taip suteikdami galimybę Kauno ir Klaipėdos džiazo muzikantams parodyti savo talentą ir patirtį nemokamuose koncertuose išsiilgusiai džiazo publikai.

„Džiazas išgyveno karus, segregaciją, išgyvens ir pandemiją. Tik kartu surėmę pečius išgyvensime šį sunkų kultūrai laikotarpį. O džiazas – laisvės muzika, tai mus ir vienija. Tai bus puikus įvadinis džiazo greitkelis į pirmąjį rugsėjo savaitgalį įvyksiančius Klaipėdos ir Kauno džiazo festivalius“, – kalbėjo Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė ir Kaunas Jazz meno vadovė Indrė Jučaitė-Sarneckienė.

Pirmasis vasaros koncertų ciklo renginys jau rytoj, rugpjūčio 12 d. Amberton viešbučio SKY terasoje, 19 val. Jūs džiugins Klaipėdos diksilendas „Memeland“. Visi koncertai nemokami.