Kultūra

2020.08.10 14:05

Koronavirusu užsikrėtęs Sakalauskas apie naują atvejį LNOBT: tai kūrybinis darbuotojas, turėjome trumpą kontaktą

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.08.10 14:05

„Tai nėra administracijos darbuotojas. Tai yra kūrybinis darbuotojas. Su ja turėjome trumpą kontaktą“, – LRT.lt teigė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Man neblogėja, bet ir nėra pagerėjimo. Labai nemalonu, svarbiausia, kad nesikomplikuotų. Kartais jaučiuosi visai neblogai, tačiau stebime situaciją su pavaduotoja iš šono, nes liga atima jėgas“, – LRT.lt teigė koronavirusu sergantis J. Sakalauskas. Pašnekovą kankina kosulys, aukšta temperatūra, galvos ir sąnarių skausmai.

J. Sakalausko žinomis, jo pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė šiuo metu tebėra ligoninėje, jos būklė neblogėjanti. „Lūžis įvyksta tik 10 dieną“, – sakė pašnekovas.

„Šiandien bus labai didelė dalis ištestuota. Apie 500 yra užsiregistravę patikroms. Su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru artimai bendradarbiaujame“, – LRT.lt teigė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila.

Pašnekovo teigimu, per šią savaitę visi darbuotojai turėtų būti ištirti. „Tas ratas darbuotojų, kuris turėjo tiesioginį santykį su sergančiais kolegomis, nėra toks didelis ir juos tikrai per šiandien ir rytoj ištirsime“, – LRT.lt tvirtino R. Šumila.

Pasak pašnekovo, apie programą „kol kas neverta išsiplėsti, prioritetas – visų saugumas“. „Mūsų tikslas užbėgti įvykiams už akių ir surasti žmones, kurie turėjo kontaktą“, – sakė jis.

R. Šumila komentavo, kad kol kas vyksta administraciniai, situacijos valdymo darbai: „Jungiamės nuotoliniu būdu ir sprendžiame kiekvieną dieną. Jau šiandien keturi susirinkimai“. Kolektyvams paskirti individualūs darbai.

LRT.lt primena, kad susirgimą COVID-19 patvirtinus trims Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojams, jis lieka uždarytas, visiems įstaigoje dirbantiems žmonėms atliekami testai dėl koronaviruso, BNS informavo teatro atstovė Renata Baltrušaitytė.

„Teatre patvirtintas trečias atvejis, jei skaičiuoti tik darbuotojus. (...) Pareikalauta, kad išsitirtų visi, net ir tie, kurie atostogauja ir teatre nebuvo. Vakar buvo susitikimas su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovais – jie aiškino, kad atostogaujantiems testai gal ir nebūtini, bet pageidautini, nes sugrįš vėliau į bendrą kolektyvą vis tiek“, – pirmadienį sakė LNOBT atstovė.

Ji negalėjo tiksliai pasakyti, kiek darbuotojų jau turi testų atsakymus, nes „visi žmonės tyrimui atlikti registruojasi individualiai“.

Anksčiau skelbta, jog teatras laikinai uždaromas iki pirmadienio, tačiau artimiausiu metu jo atidaryti neplanuojama.

„Vyksta nuotolinis darbas, teatras uždarytas visiškai, ten tik apsauga yra. Uždarymas tęsis iki tol, kol bus atskiras NVSC nurodymas. Iš pradžių, kiek žinau, grįš techninės tarnybos, o kūrybiniai darbuotojai tik vėliau“, – sakė R. Baltrušaitytė.

Be kita ko, LNOBT praėjusią savaitę pranešė, kad rugpjūčio 12, 13 ir 14 dienomis „Žizel“ premjeriniai spektakliai neįvyks, juos planuojama nukelti į rugsėjo mėnesį. Konkrečios spektaklių datos bus paskelbtos vėliau.

Anot teatro atstovės, dėl rugpjūčio pabaigoje planuojamos Gaetano Donizetti (Gaetano Donizečio) operos „Ana Bolena“ premjeros atšaukimo sprendimas dar nėra priimtas.

„Oficialiai dar neatšaukėme. (...) Atšaukėme tuos, kas bus šią savaitę, o toliau matysime – bus prabėgę dvi savaitės, priklausys nuo to, kada bus leista vėl dirbti“, – teigė ji.

Praėjusią savaitę koronavirusas nustatytas LNOBT direktoriui J. Sakalauskui bei jo pavaduotojai Jurgitai Skiotytei-Norvaišienei. Ji dėl susirgimo paguldyta į ligoninę.

Teatre iš viso dirba per 600 darbuotojų.