Kultūra

2020.08.10 11:46

Koronaviruso protrūkis Kauno filharmonijoje – užsikrėtė penki choristai

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS, Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.08.10 11:46

Kauno valstybinėje filharmonijoje koronavirusu užsikrėtė penki choristai, tikimasi, jog laiku ėmusis saugumo priemonių virusas toliau neišplito, BNS pirmadienį sakė Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta.

„Tai yra Kauno chore. Filharmonijoje jie reziduoja, repetuoja, bet iš esmės yra penki Kauno choro artistai dabar užsikrėtę“, – sakė J. Krėpšta. Filharmonijos vadovas LRT.lt teigė, jog visi susirgusieji jaučiasi neblogai, izoliuojasi namuose.

Pasak jo, užsikrėtė keturi drauge repetavę choro tenorai ir vieno iš jų žmona, kuri taip pat yra dainininkė.

LRT.lt susisiekė su choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu Petru Bingeliu. P. Bingelis teigė izoliavęsis ir kaip tik važiavo į patikros punktą.

J. Krėpšta LRT.lt teigė, jog iš pradžių buvo sprendimas tikrinti tik tenorų grupę, tačiau vėliau nuspręsta tikrinti tiek Kauno valstybinio choro narius, tiek ir Kauno simfoninio orkestro narius. „Choras ateina į filharmoniją iš ryto, o orkestras – po pietų, tiesioginių kontaktų nebuvo, tačiau nuspręsta nerizikuoti“, – sprendimą atlikti daugiau tyrimų LRT.lt komentavo J. Krėpšta.

Apie tai, kad vieno iš tenorų dukrai patvirtintas koronavirusas, sužinota prieš savaitę – pirmadienį. Kadangi jie kartu gyvena, filharmonijos vadovo teigimu, buvo skubiai imtasi saugumo priemonių.

„Jis pirmadienį pavakary pasakė, kad dukrai nustatyta (koronavirusas – BNS), o jis dar neturėjo (diagnozės – BNS). Ir tada dar nežinant diagnozės to tenoro – nes tik sužinojome trečiadienį iš ryto – antradienį jau buvo išdezinfekuotos visos patalpos filharmonijos ir neleidome nė vieno darbuotojo choro“, – sakė J. Krėpšta.

„Jie dabar sėdi namuose, tikrinasi visi“, – pridūrė filharmonijos vadovas.

Pasak J. Krėpštos, po choro tose patalpose taip pat repetavo ir orkestras, jo muzikantai dėl koronaviruso jau patikrinti ir nė vienam infekcija nebuvo nustatyta.

Dėl kilusio protrūkio įstaigai iki rugpjūčio 17 dienos yra nurodyta neteikti paslaugų, tačiau renginių šiam laikotarpiui suplanuota nebuvo, todėl jų atšaukti neteko.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, šia liga iš viso užsikrėtė 2264 žmonės.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670.

Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.