Kultūra

2015.11.24 19:53

Klaipėdos dramos teatre – pirmoji premjera

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.24 19:53

Klaipėdos dramos teatras kviečia žiūrovus į pirmąją premjerą – Arvydo Juozaičio istorinę dramą „Karalienė Luizė“. 

1807–1808 metais uostamiestis buvo tapęs laikinąja Prūsijos sostine ir bėgdama nuo Napoleono Bonaparto karališkoji šeima – Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize ir vaikais – apsigyveno tuometiniame Mėmelyje. Šis faktas, pasak pagrindinius vaidmenis kuriančių dramos aktorių, Klaipėdoje yra pamirštas. Todėl spektaklis, sukurtas pagal Arvydo Juozaičio istorinę dramą „Karalienė Luizė“, yra puiki proga prisiminti šį svarbų įvykį.

„Šiame spektaklyje kalbama apie žmogaus gyvybės kainą – ar yra vis dėl to ta patrankų mėsa, kokia yra tų, kurie vedas tautas į karą, atsakomybė“, – režisierius Gytis Padegimas.

Be to, Gytis Padegimas sako, kad dabar pasaulyje yra daug moterų lyderių, todėl įdomu pažvelgti į moterį, kuri vadovauja ne tik šeimai, vyrui, bet ir visai šaliai. P

„Aš labai norėčiau sukurti jos labai tikrą portretą – be jokio trafaretinio ar romantizuoto vaido, tikrą, realią moterį, kuri visų pirma buvo moteris ir nebijojo gyventi pagal savo prigimtį“, – pasakojo pagrindinį Luizės vaidmenį kurianti aktorė Inga Jankauskaitė.

Daugiau apie spektaklį ir aktorių emocijas žiūrėkite LRT TV naujienų tarnybos reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.