Naujienų srautas

Kultūra2015.11.24 13:01

A. Šileika apie savo knygą: anekdotus pavyko paversti pasakojimais

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjo rašytojas Antanas Šileika, kurio antroji gyvenime išleista knyga „Pirkiniai išsimokėtinai“ – viena iš penkių, pretenduojančių tapti Metų prozos knyga.

Knyga pristatoma kaip romanas, tačiau ji yra sudaryta iš trumpų apsakymų ir, kaip teigia rašytojas, jie vienas su kitu yra susiję, nes pasakojama apie tuos pačius žmones, tą pačią lietuvių migrantų šeimą, gyvenusią Toronte nuo 1953 iki 1981 metų.

„Šios knygos aš nenorėjau rašyti – tiesiog susitikęs su draugais pasakodavau istorijas, momentus iš šeimos gyvenimo. Parašyti šią knygą mane privertė žmona, nuolat sakydama „tu imk ir parašyk“. Kai sukūriau struktūrą, pavyko anekdotus paversti pasakojimais. Knygą buvo labai lengva rašyti, galima sakyti – ji pati pasirašė (...) Čia daug autobiografijos, tačiau ji ne visada tikra. Brolis teigė, kad čia yra primeluota ir teigė, kad parašys knygą pavadinimu „Teisybė“, – atviravo A. Šileika.

Knygų, pretenduojančių tapti Metų prozos knyga, penketukas: Birutė Jonuškaitė, „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Valdas Papievis, „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ („Alma littera“); Dalia Staponkutė, „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“); Antanas Šileika, „Pirkiniai išsimokėtinai“ („Versus aureus“); Tomas Vaiseta, „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Daugiau apie Toronto miesto ir Steveno Leacocko premijoms nominuotą A. Šileikos autobiografinę knygą, jos pavadinimo reikšmę ir kokių istorijų jį kupina, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi