Kultūra

2015.11.23 09:40

Los Andžele išdalyti Amerikos muzikos apdovanojimai

ELTA 2015.11.23 09:40

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį „Microsoft“ teatro arenoje Los Andžele surengti Amerikos muzikos apdovanojimai, didžiausią pergalę atnešę Londone suburtai vaikinų grupei „One Direction“, skelbia „CBSnews“. 

„One Direction“ pelnė svarbiausią metų artisto apdovanojimą. Niallas Horanas, Louisas Tomlinsonas, Liamas Payne`as ir Harry Stylesas dėkojo gerbėjams už palaikymą, apdovanojimą pavadinę „neįtikėtinu“. Vaikinai taip pat patvirtino apie mažiausiai metus truksiančią pertrauką, apie kurią žiniasklaidoje jau buvo skelbta anksčiau. Be kita ko, „One Direction“ per apdovanojimų vakarą atsiėmė mėgstamiausios pop/roko dueto ar grupės prizą, kurį pelnė jau trečius metus iš eilės. 

Vakaro pažiba tapo renginio vedėja Jennifer Lopez, padovanojusi publikai ne vieną pasirodymą. Per iškilmingą ceremoniją specialius numerius taip pat buvo parengę Selena Gomez, Gwen Stefani, Justinas Bieberis, „Coldplay“, Celine Dion ir kiti. 

Metų hitu pripažinta Taylor Swift daina „Blank Space“. Mėgstamiausia pop/roko muzikos atlikėja išrinkta Ariana Grande, kuri atėjusi atsiimti apdovanojimo scenoje nesulaikė ašarų. Savo ruožtu šių metų mėgstamiausio pop/roko muzikos atlikėju pripažintas britas Edas Sheeranas. 

Pop/roko muzikos albumu išrinktas T. Svift „1989“, o mėgstamiausiu repo/hiphopo albumu tapo Nicki Minaj „The Pinkprint“. Dainininkė taip pat pelnė geriausios metų repo/hiphopo atlikėjos titulą. 

Rihanna tapo metų soulo/ritmebliuzo atlikėja, o atlikėju – Abel Tesfaye, geriau žinomas „The Weeknd“ pseudonimu. Jo albumas „Beauty Behind the Madness“ taip pat išrinktas mėgstamiausiu soulo/ritmebliuzo albumu. 

T. Swift mylimasis Calvinas Harrisas tapo metų šokių muzikos atlikėju, o mėgstamiausiu lotynų muzikos atlikėju išrinktas Enrique Iglesias. 

Geriausiu metų bendradarbiavimu pripažintas Dž. Byberio ir „Jack U“ kūrinys „Where are you now“. Metų naujoku tapo amerikietis Samas Huntas. 

Vakaro metu taip pat prisimintos Paryžiaus išpuolių aukos. Jausmingą kalbą sakė aktorius ir atlikėjas Jaredas Leto`as, o dainininkė S. Dion pagerbė žuvusiųjų atminimą, prancūziškai atlikdama Edith Piaf dainą „Hymne a L'Amour“. 

Ceremoniją užbaigė J. Bieberis, sudainavęs kūrinius „What do you Mean“, „Where are you now“ ir „Sorry“