Naujienų srautas

Kultūra2015.11.20 09:45

Vilniuje įteiktos Baltijos Asamblėjos premijos

BNS 2015.11.20 09:45

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, Valdovų rūmuose, iškilmingai įteiktos Baltijos Asamblėjos premijos.

Meno premija skirta dirigentui Modestui Pitrėnui už jo pastangas stiprinant Baltijos valstybių kultūrinius ryšius, diriguojant daugybę spektaklių bei koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Literatūros premija įteikta rašytojui Mariui Berziniui iš Latvijos už romaną „Švino skonis“.

2015-ųjų Baltijos Asamblėjos mokslo premija skirta Claritai-Evai Pettai ir Vello Pettai iš Estijos už lyginamųjų tyrimų monografiją „Teisingumas Baltijos valstybėse pereinamuoju laikotarpiu ir retrospektyvoje“, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

„Baltijos Asamblėjos apdovanojimai labai padeda atsiskleisti Baltijos tautų kultūrinei tapatybei, puoselėti tautinį paveldą ir dalintis kultūrinėmis vertybėmis tarp Baltijos valstybių. Mūsų regiono augimas ateityje priklauso nuo šviesiausių Baltijos žmonių protų, jų įgūdžių, našumo, sukurtų inovacijų“, – per apdovanojimų ceremoniją sakė Baltijos Asamblėjos Prezidentės Giedrė Purvaneckienė.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti remiantis 1993 metais, siekiant skatinti literatūros, meno ir mokslo plėtojimą Baltijos valstybėse, įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse.

Apdovanojimai – statulėlė, sertifikatas, pasirašytas Baltijos Asamblėjos prezidento ir viceprezidentų, ir piniginė premija – įteikiami specialios apdovanojimo ceremonijos metu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5000 eurų kiekvienam apdovanojimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi