Kultūra

2020.07.27 10:38

Vasarą žydų muziejuje – dėmesys senjorams ir šeimoms, judaizmui ir Manui Ray

LRT.lt2020.07.27 10:38

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus vasarą plačiai atveria duris visuomenei ir kviečia pasinaudoti išskirtiniais pasiūlymais. Muziejuje atrasite autentišką Lietuvos žydų pasaulį, mokysitės iš istorijos, pažinsite šiuolaikinę kultūrą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Paskutinį vasaros mėnesį siūlomos kultūrinės veiklos už specialią kainą, o kartais ir visiškai nemokamos kiekviename iš padalinių – Samuelio Bako muziejuje, Tolerancijos centre ir Holokausto ekspozicijoje.

Kiekvieną rugpjūčio pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį nuo 12.00 val. pietų pertrauką kviečiama praleisti pažįstant kultūrą. Tolerancijos centre edukatorė Monika Žulytė supažindins su dešimčia eksponatų. Bus pristatyti įvairaus laikotarpio kūriniai ir eksponatai – nuo Vilniaus Didžiosios sinagogos artefaktų iki Samuelio Bako tapybos darbų.

Visą vasarą senjorai, įsigiję lankytojo bilietą už kelis eurus, turės galimybę apžiūrėti Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus ekspozicijas su gidu. Senjorams siūlomos apžvalginės arba pažintinės ekskursijos, kurių metu jie susipažins su Lietuvos žydų istorija ir tradicijomis, atras Samuelio Bako kūrybą, arba kartu apžiūrės tik iki vasaros pabaigos eksponuojamą dailės ir fotografijų parodą „Objektyve – portretas“.

Susibūrus muziejuje su visa šeima, bus įdomu ir mažiesiems šeimos nariams, ir jų tėveliams. Visą rugpjūtį vyks programa „Atverk duris vasarai“, leisianti lankytis muziejuje su šeima nemokamai, o edukatorės Holokausto ekspozicijoje ir kituose padaliniuose pasiūlys ekskursijų bei dirbtuvių, atskleidžiančių turtingą Lietuvos žydų kultūrą bei istoriją.

Besidominčius žydų gyvenimo būdu bei mityba kviečiami dalyvauti susitikime „Sveikas gyvenimo būdas žydų tradicijoje“ su muziejaus edukatore, Lietuvos žydų ortodokse Natalja Cheifec. Susitikimas vyks rugpjūčio 6 d. Tolerancijos centre. Senjorams šis renginys nemokamas.

Sugrįžę į miestus senjorai kaip ir kiekvieną trečią mėnesio ketvirtadienį bus laukiami Senjorų klube. Rugpjūčio 20 d. visi norintys senjorai gali dalyvauti nemokamoje ekskursijoje po parodą „Objektyve – portretas“. Turo metu bus pristatoma muziejaus rinkinyje saugomų Lietuvos žydų dailininkų portretų kolekcija bei Aleksandros Jacovskytės, Auksinio scenos kryžiaus laureatės, fotoportretai.

Rugpjūčio 23 d. Tolerancijos centre vyks viena iš daugiausiai dėmesio sulaukiančių Nataljos Cheifec paskaita „Vyro ir moters santykiai tradiciniame judaizme“. Paskaita yra skiriama lyčių santykiams ir vaidmenims tradicinėje žydų šeimoje aptarti: koks yra žydų santuokos tikslas, kuo ypatinga vestuvių šventė, kokie yra moters ir vyro vaidmenys šeimoje bei ritualinės švaros samprata?

Mėnesio pabaigoje – laukia staigmena: fotodirbtuvės su muziejaus fotografu Pauliumi Račiūnu, kuris papasakos apie genialiojo avangardinės fotografijos pradininko Manas Ray (1890–1976) naudotą rajografijų techniką. Tris šio žymiojo fotografo darytas nuotraukas galite išvysti parodoje „Objektyve – portretas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.