Naujienų srautas

Kultūra2015.11.18 16:18

„Vilnius Music Week 2015“ pristato festivalio atlikėjus

LRT.lt 2015.11.18 16:18

Jau šį ketvirtadienį sostinėje prasideda muzikos mainų festivalis „Vilnius Music Week 2015“, kuriame dalyvauja virš 30 grupių ir atlikėjų iš visos Europos, ypač aktyvios – kaimyninės šalys. Lietuvos muzikos verslo profesionalai vadina geru ženklu aplinkinių šalių susidomėjimą, nes taip formuojasi tinklas, suteikiantis galimybes kurti platesnę muzikos rinką ir mūsų atlikėjams.

„Nereikia iškart dairytis į Londoną, yra daug galimybių šalia, kaimyninėse šalyse, – įsitikinęs žinomų šalies grupių vadybininkas Justas Čekuolis. – Šaunu, kad „Vilnius Music Week 2015“ yra įdomus latviams. Šis projektas padeda praplėsti sienas ir skatina apsikeitimą grupėmis. Nuo Vilniaus iki Rygos – tiek pat, kiek iki Klaipėdos. Mūsų muzikantai tikrai važiuotų ten pagroti lygiai taip pat, kaip ir latviai mielai koncertuotų pas mus. Aš džiaugiuosi, kad festivalis koncentruojasi į aplinkines šalis tiek konferencijų temomis, tiek renginio atlikėjų geografija.“

„Vilnius Music Week 2015“ oficialiose koncertų vietose – menų fabrike „Loftas“ bei klubuose „Vienuolio Pub“ ir „Liverpool Bar“ šį savaitgalį vyks daug originalių pasirodymų, rašoma pranešime spaudai.

J. Čekuolį ypač intriguoja Latvijos naujuoju atradimu vadinama grupė „Triana Park“, išsiskirianti pozityviu požiūriu į gyvenimą, originaliu įvaizdžiu ir turtinga muzika. Visi grupės nariai mėgsta skirtingus žanrus, todėl jų pačių kūryba yra įvairių stilių puokštė.

„Esu daug apie juos girdėjęs, bus labai įdomu pamatyti gyvai. Penktadienį jie gros „Lofte“, o šeštadienį – „Vienuolio Pub“. Smagu ir dėl to, kad „Vilnius Music Week“ gros daug naujų, negirdėtų lietuvių. Laukiame jaukaus ir smagaus bendradarbiavimo“, – sako vienas festivalio organizatorių J. Čekuolis.

Kitas „Vilnius Music Week 2015“ komandos narys – muzikos agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius išskirtų lenkų atlikėją „Baasch“.

„Jis patvirtins, kokia stipri šioje šalyje yra elektronikos scena, – įsitikinęs V. Stackevičius. – Taip pat sulauksime įdomių elektronikos atlikėjų iš Estijos „I Wear* Experiment“, Baltarusijos – Mustelide, Deech, Alexei De Bronhe. Iš gyvai grojančių grupių nereikėtų praleisti ir rusų atlikėjo Vasyos Oblomovo ar estų „Junk Riot“.

Estijos indie/post punk grupė „Junk Riot“ į Vilnių atvyksta iš Talino. Jų kūrybai įtaką padarė „Doors“, „Joy Division“, „Kino“. Penktadienį „Junk Riot“ koncertuos sostinės „Vienuolio Pub“.

Į savitą pasaulį „Vilnius Music Week“ panardins Suomijos atlikėja „The Hearing“, per 4 savo karjeros metus jau surengusi daugiau nei 150 koncertų visame pasaulyje, pasirodžiusi „Strawberry Festival“ Šanchajuje ir apšildžiusi „30 Seconds to Mars“. Poetė ir rokerė įtraukia į savo „vienos moters šou“ ir užburia šiltu vokalu. Penktadienį „The Hearing“ bus galima išgirsti specialiame LRT projekte „Check My Gig“ arba menų fabrike „Loftas“.

Pirmąjį festivalio vakarą „Lofte“ pasirodys ir lenkai „HDYA“ („How Dear You Alexis“), sugebantys „išjungti“ smegenis. „Jie sukūrė meną, kontroliuojantį nervų sistemą galingu slaptuoju ginklu – jų pačių pasigamintomis super-bionic-sonic-electronic bangomis“, – apie „HDYA“ rašo kritikai.

They have mastered the art of controlling the human nervous system by way of a powerful secret weapon – their self-made mesmerizing super-bionic-sonic-electronic waves.They have mastered the art of controlling the human nervous system by way of a powerful secret weapon – their self-made mesmerizing super-bionic-sonic-electronic waves.Įspūdingas ir lietuvių atlikėjų sąrašas – „Sisters on Wire“, „Wolfsome“, „The Roop“, „Kite Art“, Dee & Kamy, „Monkey Tank“, „Condor Avenue“, „Black Water“, „Silly Cut“ ir kiti. „Kviečiame visus šį savaitgalį ieškoti naujos muzikos, eksperimentuoti, nustebti“, – sako V. Stackevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi