Naujienų srautas

Kultūra2015.11.18 11:19

Lietuvė sudėtingos keramikos rūšies – majolikos – Italijoje išmoko per metus

Venta Jankauskaitė-Mengana yra viena iš nedaugelio itin sudėtingos, tačiau mažai praktikuojamos keramikos rūšies – majolikos – specialistė. Šio meno lietuvė mokėsi Italijoje, kurioje jau kurį laiką gyvena su savo vyru.

Ventos pažintis su majolika prasidėjo nuo sutuoktinio padrąsinimų ir laimėto specialaus konkurso programai, skirtai moterų nedarbui mažinti.

„Mano vyras, Mauricio, žiūrėdavo, kaip aš kabliuku neriu arba siuvinėju, ir visą laiką sakydavo: jeigu tu sugebi atlikti tokius meno kūrinius ir kabliuku, ir siuvinėdama, tai tu tikrai sugebi ir piešti puikiai, kodėl gi tau nepabandžius majolikos meno“, – pasakoja menininkė.

Majolikos meno lietuvė mokėsi pas italų dailininką-keramiką, jos studijos truko metus, kasdien nuo ryto iki vakaro visą laiką Venta skirdavo mokslui ir praktikai.

Majolika – iš arabų kultūros atėjusi keramikos šaka, senieji jos pėdsakai randami Maljorkos saloje. Šiuo metu ši keramikos rūšis itin populiari Italijoje. Majolikos technika – specialiais dažais piešiama ant išdegtų keramikos dirbinių.

Daugiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi