Kultūra

2015.11.17 12:16

17-ą knygą išleidęs D. Kajokas atsigręžė į gamtą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.17 12:16

Rengiamuose geriausios metų knygos rinkimuose Nacionalinės premijos laureato Donaldo Kajoko eilėraščių rinkinys „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ įtrauktas į geriausių poezijos knygų penketuką ir pretenduoja tapti 2015 metų Poezijos knyga. Tai – 17-oji rašytojo knyga.

Anot poeto, jam pačiam dabar apskritai labiau rūpi buvimas, negu gyvenimas. Svarbūs būties, egzistenciniai klausimai, jų budistinės, rytietiškos interpretacijos. Vis dėlto apie juos poezijoje norisi kalbėti kuo paprastesniais žodžiais, per paprastus dalykus.

„Pamažu suradau kryptį, kuri man daug reiškia, kuri yra svarbi, apie kurią noriu kalbėti paprastesniais žodžiais. Šįkart pasirinkau kalbėti apie vandenis, medžius ir vėjus, nes šie dalykai neišnyks, o jei ir išnyktų, tai išnyktų ir žmogus. Jei pradėčiau rašyti apie, pavyzdžiui, automobilius, po 10–15 metų galbūt atrodyčiau juokingai. Todėl atsigręžiau į gamtinius dalykus – toks ir kitimas nuo pirmos knygos“, – atviravo D. Kajokas.

Daugiau apie tai, kokias mintis paprastais žodžiais knygoje siekė perteikti Donaldas Kajokas, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.