Kultūra

2020.07.17 09:29

Vilniuje nuskambėjusi „Tenoriada“ jau pasiekė rekordą ir dar sykį jį pagerins

LRT KLASIKA, LRT.lt2020.07.17 09:29

Šią vasarą Vilniuje įvykęs unikalus, rekordinis koncertas „Tenoriada“, kuris į vieną sceną subūrė net 15 šalies tenorų, grįžta greičiau nei planuota, paskatintas šiltos, šviesios publikos reakcijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Liepos 19 d., sekmadienį, „Vasaros terasoje“ jaunieji bei Lietuvoje jau išpopuliarėję ir net pasaulyje gerai žinomi operos solistai su pučiamųjų orkestru „Trimitas“, kuriam vadovaus maestro Ugnius Vaiginis, vėl džiugins populiariosios klasikos kūriniais, tik šį sykį dar labiau pagerins rekordą: koncerte pasirodys iš viso 16 tenorų.

Prie „Tenoriados“ prisijungia TV žiūrovams gerai pažįstamas Deividas Norvilas ir kylanti operos žvaigždė Laurynas Aksamitas. Primename, kad koncerte, įvyksiančiame sostinės Mokytojų kieme, dainuos šio projekto įkvėpėjas Vaidas Vyšniauskas, užsienyje žinomas kaip Kristian Benedikt, taip pat Rafailas Karpis, Antanas Zakarauskas, Edmundas Seilius, Eimantas Bešėnas ir kiti charizmatiški tenorai.

„Dabar iš viso yra per 20 lietuvių kilmės tenorų. Dauguma jų dirba kitų šalių operos teatruose, kai kurie užsienyje studijuoja. Dėl paskelbtos pandemijos operos spektakliai visame pasaulyje buvo masiškai atšaukiami ir nukelti į rudenį ar vėlesnį laiką. Kol kolegos neišsilakstė, atsirado puiki proga surengti bendrą koncertą“, – kaip gimė „Tenoriados“ idėja, prieš pirmą koncertą pasakojo V. Vyšniauskas.

Anot jo, renginys išskirtinis jau vien tuo, kad jame dainuoja kaip reta daug tenorų, o kiekvieno jų balsas – vis kitoks, su savo branda ir šarmu. „Kiekviena asmenybė su savitu vokalu net žymų, daug dešimtmečių gyvuojantį kūrinį gali netikėtai atnaujinti, suteikti jam gaivos, įnešti į jį savų spalvų“, – sakė V. Vyšniauskas.

Jis džiaugėsi, kad „Tenoriada“ pradeda virsti tradicija, ir šį kartą žada ypač jausmingą, dinamišką programą „Vasaros šėlsmas“ su dar daugiau aistros, ilgesio ir humoro: iš garsių lietuvių kūrinių – nuo Tomo Leiburo „Pasakų miesto“, Algimanto Raudonikio „Švelnumo“ iki pasaulinės populiariosios klasikos hitų. Čia skambės Franko Sinatros „Strangers in the night“, Augustino Laros „Granada“, Consuelo Velazqueso „Besame mucho“, Jameso Browno „I feel good“, Eduardo di Capua „O sole mio“ bei daugybė kitų nostalgiją keliančių, tonizuojančių, širdį virpinančių dainų.

Agentūros „Klasikos pasaulis“ rengiamą „Tenoriados“ koncertą ves temperamentingasis Jogaila Morkūnas ir žavioji Vaida Genytė, kurią šiam koncertui papuoš dizaineris Marius Vepšta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt