Kultūra

2020.07.09 10:18

Šiuolaikinio gatvės teatro festivalis pareikalaus koncentracijos: balansuojanti platforma gali tapti pavojinga

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.09 10:18

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda trečiasis šiuolaikinio gatvės teatro festivalis „Spot“. Iki sekmadienio vyksiantis festivalis kvies į šešių trupių pasirodymus įvairiose miesto erdvėse – Lukiškių kalėjimo kiemą, Gedimino kalną ar greta Vilniaus esančią Bartkuškio žemyninę kopą.

Beveik 500 kilogramų sverianti platforma – spektaklio „Balansuojantis žmogus“ sceninė aikštelė, ant jos per pasirodymą šoks, gros ir dainuos šeši atlikėjai.

Trečiadienį spektaklio dalyviai repetavo „Menų spaustuvės“ salėje, tačiau pasirodymas vyks atviroje erdvėje – Lukiškių kalėjimo vidiniame kieme. Danų choreografų sukurta idėja šokti ant balansuojančios platformos kaskart pritaikoma kitai erdvei, konkrečiam miestui. Spektaklis jau rodytas Kipre, Pafose ir Danijoje, Orhuse, kai šie miestai buvo Europos kultūros sostinės 2017-aisiais, taip pat Tunise.

„Jie pradėjo siūlyti tą konceptą miestams, festivaliams, atveža sceną. Grynai techniškai dirbu su atlikėjais, tada atvažiuoja choreografai. Čia gryna fizika – išsiaiškinti, kaip balansuoti“, – sako šokėjas, choreografų asistentas Petras Lisauskas.

P. Lisauskas teigia, kad spektaklyje svarbiausia – koncentracija ir tarpusavio bendravimas, jausti partnerį, nes balansuojanti platforma gali tapti pavojinga.

Pasirodymas „Balansuojantis žmogus“ vyks šeštadienį ir sekmadienį, o šiuolaikinį gatvės teatro festivalį „Spot“ ketvirtadienį pradės bendras Latvijos ir Lietuvos imersinis šokio spektaklis „Labrys“. Jis bus du kartus rodomas Europos humanitarinio universiteto kieme Savičiaus gatvėje.

Pasak festivalio vadovės, programa visiškai kitokia, nei buvo planuota. Dėl koronaviruso teko ją keisti, ieškoti kitų atlikėjų, galinčių atvykti į Vilnių.

Ketvirtadienį prasidėsiantis festivalis truks iki sekmadienio, visi jo renginiai nemokami, rengėjai siekdami riboti žiūrovų skaičių, prašo į renginius registruotis.

Plačiau – reportaže:

Panorama. Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai apdovanoti medikai, dirbę per koronaviruso pandemiją (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt