Kultūra

2020.07.08 23:54

Spektaklis „Tinkle“ – apie nuspėtą pasaulio tragediją ir gyvenimą tinkle

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.08 23:54

Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą. Simboliška, vos pasibaigus karantinui, režisierė Agnija Leonova vėl visus ir tiesiogine, ir perkeltine prasme uždaro „Tinkle“. To paties pavadinimo Gintaro Grajausko pjesė, parašyta prieš keletą metų, nuspėjo šio pavasario pasaulio tragediją.

Klaipėdos dramos teatre repetuojanti režisierė A. Leonova pasirinko G. Grajausko pjesę „Tinklas“. Sako, patraukė jos futuristinė tematika, kurią režisierė nagrinėja jau trečiame savo spektaklyje ir kalba apie žmogaus bei technologijų santykį.

„Man labai įdomu yra analizuoti paties žmogaus būseną, jo priklausomybes ir klaidas ir negebėjimą tuo instrumentu tiksliai ir protingai, sąmoningai naudotis“, – sako režisierė.

Panorama. Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai apdovanoti medikai, dirbę per koronaviruso pandemiją (su vertimu į gestų k.)

G. Grajauskas pjesę parašė prieš ketverius metus ir sako net įsivaizduoti negalėjęs, kad jos veiksmas taip greitai išsipildys pasaulį apėmus pandemijai: ir tiesiogine, ir perkeltine prasme pagrindinis veikėjas įstringa tinkle. Jis gyvena užsidaręs namuose, pamažu realus jo gyvenimas ištirpsta ir persikelia į virtualią realybę.

„Jis turi prieš nosį tik tuos labai gražius, labai spalvingus, greitai besikeičiančius paveikslėlius ir jam tai ganėtinai lengvai kompensuoja visą jo gyvenimą, jis nesijaučia, kad jis ką nors prarado. Didžioji krizė būtų gal net ne pandemija, o jeigu staiga pasaulyje dingtų internetas, tada visi pasijustų vieniši, bejėgiai ir negalintys nieko nuveikti“, – aiškina G. Grajauskas.

Pasak pjesės autoriaus, karantinas paspartino spektaklį: vos režisierei ėmusis darbo, visi turėjo likti namuose, tad repeticijos vyko internetu: tai spektakliui pridėjo tikroviškumo.

Scenoje – vienas aktorius: Jonas Baranauskas, kiti – filmuojami ir transliuojami.

„Be proto sudėtinga ir keista, iš tikrųjų, nes tu visą laiką esi įpratęs turėti tą žmogišką ryšį, turėti partnerį, jausti jo energiją, tą kvėpavimą, žiūrovą jauti, o čia – aš esu uždarytas kube, aš nematau, kas yra salėj, aš nejaučiu to kvėpavimo, nėra to gyvo ryšio“, – pojūčius pasakoja aktorius.

Žiūrovai „Tinkle“ atsidurs penktadienį.