Kultūra

2020.07.08 22:17

Vyriausybė didina žiūrovų skaičių renginiuose, tačiau jų rengėjams nerimą kelia nežinomybė dėl ateities

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.08 22:17

Per antradienį šalyje nustatyta 10 naujų koronaviruso atvejų – tai didžiausias skaičius nuo birželio 11 dienos. Valdžia įspėja, jei situacija dėl koronaviruso prastės, gali tekti vėl dėvėti kaukes. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad kaukių gali reikėti parduotuvėse, viešajame transporte, renginiuose. Tačiau trečiadienį Vyriausybė renginiuose leido padidinti žiūrovų skaičių – nuo kito penktadienio renginiuose viduje galės būti 400 žmonių.

Grupė „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“ ruošiasi koncertui, kuriame bus 650 žmonių. Koncertas bus atviroje erdvėje, o tokiems renginiams taikomi mažesni ribojimai.

„Turime leidimą rinkti tūkstantį žmonių, bet parduodame mažiau bilietų – kas antra vieta praleista ir tiesiog, jei statytume tūktantį žmonių, teritorija išsiplėstų tiek, kad būtų prastas vaizdas į sceną“, – tikina agentūros „M.P.3“ vadovas Vaidas Stankevičius.

Panorama. Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai apdovanoti medikai, dirbę per koronaviruso pandemiją (su vertimu į gestų k.)

Didelė dalis koncertų, spektaklių ir persikėlė į lauką, nes uždarose erdvėse į renginius gali rinktis 200 žmonių.

„Arenos, kurių turime daug, jos suparalyžiuotos, nes galima tik iki 200 asmenų suburti, tai neatitinka jokios ekonominės logikos ir todėl ten yra rimtas štilius, bet jau šią vasarą esam nurašę į nuostolius ir, kiek kalbu su kolegomis, korporatyvinės įmonės, kurios renginius užsako, sako tiesiog laiku negavusios informacijos iš Vyriausybės ir atšaukė viską“, – pasakoja Renginių industrijos asociacijos valdybos pirmininkas Gediminas Jaunius.

Nuo kito savaitgalio į renginius uždarose patalpose turėjo būti leidžiami 250 žiūrovų, Vyriausybė nusprendė, kad situacija pakankamai gera – galės rinktis ir 400. Svarbu, kad organizatoriai laikytųsi saugumo reikalavimų. Tačiau organizatoriai sako, kad juos labiausiai baugina ne dabartinė situacija, o nežinia, ko laukti šaltuoju metų laiku.

„Ta nežinomybė ir planams daro įtaką, negali normaliai planuotis, matosi, kad jei tokia situacija ir antra banga, bus labai sudėtinga situacija. Vasarą gyvenam labai gerai“, – sako Kultūros ir kūrybinių industrijų asociacijos vadovė Živilė Diawara.

Kaip bus ateityje, iš tiesų nežinia. Vyriausybė turi ir planą B, jei situacija dėl koronaviruso prastėtų, taisyklės vėl būtų griežtinamos, uždaruose renginiuose vėl tektų dėvėti kaukes

Anot premjero S. Skvernelio, tokius svarstymus lemia tai, kad užsienio šalyse koronaviruso atvejų skaičius vėl auga – jų nemažėja ir Lietuvoje, per praėjusią parą fiksuota 10 naujų atvejų. Be renginių viduje, kaukės būtų privalomos prekybos centruose, viešajame transporte.

„Analizuojame, kur prasidėjo – viešasis transportas, parduotuvės, todėl reikia būti pasiruošus. Nekalbėsime apie uždarymas, bet reikia saugotis, ypač nuo rugsėjo, kai būsim pakeliavę, reikia pasiruošti“, – tikina premjeras.

Grįžus iš viruso paveiktų šalių vis dar reikia izoliuotis – tarp šių šalių nuo ketvirtadienio įtraukta ir Rumunija bei Bulgarija. Taip pat sienų kontrolė pratęsta dar mėnesiui.