Kultūra

2020.07.07 17:09

Sostinės centras tapo meno galerija po atviru dangumi: dalis kūrinių gimė sudėtingu karantino laikotarpiu

BNS2020.07.07 17:09

Antradienį Vilniaus centras tapo meno galerija po atviru dangumi – reklamos stenduose eksponuojami menininkų kūriniai.

Paroda „Menas be stogo“ truks tris savaites, joje eksponuojama šimtas meno kūrinių, pranešė sostinės savivaldybė.

Lauko reklamos stenduose eksponuojami pačių menininkų pasiūlyti darbai, o virtualioje galerijoje Menasbestogo.lt pateikiami iš viso 353 menininkų kūriniai, kuriuos siūloma įsigyti.

Projektas gimė kaip atsakas į karantino ribojimus, dėl kurių neveikė meno galerijos, tad menininkai negalėjo eksponuoti ir parduoti savo kūrinių. Jo tikslas – paskatinti vilniečius ne tik domėtis menu, bet ir įsigyti kūrinių, taip paremiant menininkus.

„Karantinas galėjo apriboti lankymąsi meno galerijose, bet negali sustabdyti kūrybiškumo – projektas „Menas be stogo“ vėl sujungia menininkus su meno gerbėjais, o jų pasimatymo vieta tapo visas Vilnius, virtęs didele galerija. Esu tikras, kad tai kurs emociją, kurios nerasite jokiame kitame pasaulio mieste“, – pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Projekte kviesti dalyvauti visi profesionalūs menininkai arba jiems atstovaujančios galerijos.

Vienas iš projekto komandos narių, dalyvavusių meno kūrinių atrankos procese, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis teigia, kad šioje lauko galerijoje pristatomi kūriniai atspindi labai įvairią Lietuvos meno sceną: skirtingas kartas, medijas ir temas.

„Nors didžioji projekte pristatomų kūrinių buvo sukurti prieš metus ar gerokai anksčiau, tačiau šių dienų kontekste jie įgauna naujų prasmių ir yra aktualūs. Įdomu, kad projektui buvo pateikta ir visiškai naujų darbų, kurie gimė būtent tuo sudėtingu karantino laikotarpiu“, – pasakojo V. Kinčinaitis.

Prieš dvi savaites viešai paskelbus kvietimą menininkams, per keturias dienas sulaukta 500 darbų pasiūlymų.

„Mes, kaip miesto medija, jau daug metų remiame įvairius miesto kultūros renginius, todėl džiugu, kad šiandien duodame startą dar vienam sėkmingam projektui. Neįsivaizdavome, kad turėsime tokį didelį kūrėjų įsitraukimą, dabar tikiuosi, kad sulauksime ir miestiečių susidomėjimo visais projekte dalyvaujančiais menininkais“, – sako lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“, kurios stenduose kūriniai eksponuojami, vadovė Žaneta Fomova.

Projektą planuojama aktyviai reklamuoti ir užsienyje, tokiu būdu padedant Lietuvos menininkams atrasti gerbėjų ir kitose šalyse. Dalyvavimas projekte nemokamas, visus kūrinių spaudos ir eksponavimo kaštus dengia projekto organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir lauko reklamos bendrovė „JCDecaux Lietuva“.

Su meno kūriniais Vilniaus centre susipažinti bus galima iki liepos 28 dienos, o virtuali galerija veiks ir vėliau.