Kultūra

2015.11.12 21:06

Kaune atidaryta Žaliojo tilto skulptūrų autoriui skirta paroda

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.12 21:06

Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje Kaune atidaryta skulptoriaus Juozo Kėdainio paroda „Mintimis išvaikštinėju kiekvieną lauko rėžį“, skirta 100-osioms menininko gimimo metinėms.

Parodoje galima pamatyti keliasdešimt skulptūrų ir antra tiek piešinių saugotų Čiurlionio dailės muziejaus fonduose, archyvinės nuotraukos iš Kupiškio viešosios bibliotekos ir etnografinio muziejaus.

„Kėdainį dauguma prisimena kaip monumentalujį skulptorių – tai Vienybės aikštė, ant Vilniaus Žaliojo tilto buvusios skulptūros, kitur miesto erdvėse taip pat esančios irgi didelės skulptūros. Mažai kas Kėdainį žino kaip kamerinės skulptūros kūrėją“, – pasakojo parodos kuratorė Aistė Praškevičiūtė.

Menininkas išsiskyrė universalumu: yra sukūręs daugybę ne tik monumentalių skulptūrų, gerai perprato kamerinę ir grupines kompozicijas, bareljefus ar goreljefus, išbandė įvairias technikas ir medžiagas: gipsą, marmurą, medį, bronzą, akmenį.

„Vilniaus universiteto vartai prieš universiteto jubiliejų buvo suprojektuoti Juozo Kėdainio, o iškalti iš metalo Broniaus Kėdainio. Panevėžio Miltinio teatre vieną sieną puošia „Kūrybos genijus“ – tai irgi Juozo Kėdainio darbas“, – menininko darbus vardino Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Lina Matiukaitė.

Paroda Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje veiks iki gruodžio vidurio. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.