Kultūra

2020.07.06 08:31

Lukiškių aikštėje rengiama istorinių lietuviškų filmų savaitė

BNS2020.07.06 08:31

Vilniaus miesto savivaldybė pirmadienį Lukiškių aikštėje pradeda istorinių lietuviškų filmų savaitę. Didžiuliame ekrane nuo 21 val. kas vakarą bus rodomas vis naujas istorinis filmas. Pirmadienį sugiedojus himną nuo 21.05 val. bus demonstruojama juosta „Gimtinė“ apie iš JAV į motinos gimtinę grįžusio jauno žmogaus potyrius 1992 metais.

Antradienio vakarą numatoma rodyti istoriją apie tremtį „Tarp pilkų debesų“, trečiadienį – dramą apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje „Emilija iš Laisvės alėjos“, ketvirtadienį – dokumentinį filmą apie sklandytojus „Pakilau skrydžiui“, penktadienį – filmą „Širdys“ apie laukiančius širdies donorų ligonius, šeštadienį – nuotykių juostą „Tadas Blinda. Pradžia“.

Visi kino seansai – nemokami.

Primenama, kad birželio viduryje Lukiškių aikštėje įrengdamas dirbtinį pliažą sostinės meras Remigijus Šimašius sulaukė daug kritikos dėl reprezentacinės šalies aikštės išniekinimo.

Seimas, reaguodamas į tai, skubiai priėmė specialų įstatymą, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu, kad ji turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams bei sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai ir gerai moralei.

LRT.lt jau rašė, kad Lukiškių aikštės paplūdimyje esantys angliški užrašai buvo išversti į lietuvių kalbą – Vilniaus savivaldybė sureagavo į kalbos priežiūros institucijų pastabas ir įrengė papildomus ženklus valstybine kalba.

Užrašai „Atviras paplūdimys“ ir „Neplaukioti. Rykliai“ nuo trečiadienio atsirado šalia analogiškų ženklų anglų kalba, įrengtų čia nuo pirmosios politikus sukiršinusio paplūdimio dienos.

„Mes angliškų nenuimsime, bus anglų ir lietuvių kalba. Tik tiek, kad lietuvių kalba jie bus truputį didesni“, – trečiadienį ryte LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė sostinės mero patarėja Ieva Dirmaitė.

Anksčiau savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis žiniasklaidai tuomet teigė, kad įrengiant užrašus savivaldybė jų nelaikė įstatyme numatytais viešaisiais užrašais, o labiau traktavo kaip dizaino elementus, tačiau kalbos prievaizdai nurodė priešingai. Savivaldybė sprendimo neginčijo.