Kultūra

2015.11.12 21:40

Paryžiuje vėl atvertas A. Rodino muziejus

Ketvirtadienį Paryžiuje vėl atvertas Auguste`o Rodino muziejus. Garsaus skulptoriaus, skulptūros impresionizmo pradininko muziejus trejus metus buvo renovuojamas, tam išleista 16 milijonų eurų. Atnaujintas muziejus vėl atidaromas per 175 A. Rodino gimtadienį.    

„Mąstytojas“ – bene labiausiai atpažįstama A. Rodino skulptūra, stovinti sode, šalia rūmų Paryžiaus centre, čia A. Rodinas kūrė, priimdavo draugus iki mirties 1917 metais.

Po remonto patogiau apžiūrinėti kūrinius ir kitus eksponatus, be to, daug iki šiol nematytų eksponatų galima išnešti iš saugyklų į dienos šviesą.

Tad A. Rodino muziejuje lankytojai gali išvysti ir 50 paveikslų iš paties skulptoriaus kolekcijos, o tai ir Vincento van Gogho, Edvardo Muncho kūriniai.

„Kūrinius patogiau apžiūrėti, galime eksponuoti daugiau darbų, be to, eksponuojami brėžiniai, kurie leidžia pažvelgti į kūrinio vidų. Geresnė stiklo kokybė, naujas apšvietimas, lankytojai gali iš labai arti apžiūrėti skulptūrą“, – teigia muziejaus direktorė Catherine Chevillot.

Kaip pasakoja muziejaus direktorė, ne visas naujienas lankytojai pastebės iš karto. Daug nuveikė grindų restauratoriai, parketo būklė buvo apverktina – juk muziejų kasmet aplanko apie 700 tūkstančių A. Rodino gerbėjų. Didžiąją dalį lėšų muziejui renovuoti skyrė valstybė, o kita dalis surinkta pardavus skulptūras, kurios buvo išlietos iš A. Rodino paliktų originalių formų.

„Pasinaudojome teise, kokios neturi nė vienas Prancūzijos muziejus, mums priklauso teisė lieti skulptūras iš originalių formų, tik įstatymas riboja jų kiekį – ne daugiau dvylikos, tai mums padėjo surinkti užtektinai lėšų muziejui renovuoti“, – tikina C. Chevillot.

Tokio didelio remonto čia niekada nebūta. Nuo 1909 m., kai buvo pasiekęs šlovės viršūnę, A. Rodinas stengėsi, kad rūmuose būtų įkurtas jo muziejus, savo nuosavybę, teisę į archyvus ir studijos turinį testamentu paliko valstybei, ši priėmė palikimą, muziejus veikia nuo 1919 metų.