Kultūra

2020.07.03 22:50

Nidos švyturys atsiveria menui, o nuo kito šeštadienio – ir lankytojams

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.03 22:50

Iki šiol lankytojams uždaras Nidos švyturys atsiveria menui ir pasauliui – pirmieji švyturį aplanko Šeiko šokio teatro šokėjai ir kuria čia medijas, šokį ir muziką jungiantį projektą „In contact“. Nuo šeštadienio švyturyje žiūrovų laukiai instaliacija, o nuo kito savaitgalio švyturį lankyti galės visi Neringos svečiai.

Ant Urbo kalno iškilęs 29 metrų aukščio Nidos švyturys pirmiausia įsileido šokėjus: Šeiko šokio teatras čia kuria interaktyvų spektaklį.

Nidos švyturys atsiveria: iš pradžių menui, bet greitai galės lankytis ir Neringos svečiai

„Mes bandome švyturį, kuris ir šiaip yra ypatinga erdvė, ją dar paversti tokia interaktyvia erdve žiūrovui. Kviečiame žiūrovą tapti viso performanso ir instaliacijos dalimi“, – teigia choreografė, režisiere Agnija Šeiko.

Projektas gimė kartu su bulgare videomenininke Albena Baeva bendraujant virtualiai. Kurti tokioje erdvėje – neįprasta ir patiems šokėjams.

„Siekis yra, kad žiūrovai patirtų kažką, čia akivaizdu, kad nėra vietų susėsti, žiūrovai turės nukeliauti tam tikrą trumpą kelionę, kuri truks apie 20–25 minutes. Jie kažką patys sukurs, kiekvienas, manau, įvertins asmeniškai ir gal bus baisu, gal bus juokinga“, – sako šokėjas Mantas Černeckas.

Pasak kūrėjų, žiūrovai turi būti atviri ir įsitraukti į žaidimą. Veiksmas vyksta unikalioje, tačiau labai trapioje Kuršių nerijoje, tad pagrindinė tema – žmogaus ir gamtos santykis, neatsakingo gyvenimo pasekmės. Šis projektas – tik vienas iš festivalio darbų.

„Liepos 4–10 dienomis vyksta toks atsinaujinęs festivalis „N žemė“, kuris apjungia muziką, šokį, vizualiuosius menus, šiaip bendravimą, bendruomenę Nidos, ir norime apgyvendinti įvairias erdves. Pagrindinis veiksmas vyks bendruomenių namuose, vyks katalikų bažnyčioje“, – tikina A. Šeiko.

132 sraigtinius laiptus turintis Nidos švyturys buvo iššūkis technikams, o visų pastangas žiūrovai įvertins per premjerą liepos 4-ąją.