Kultūra

2015.11.11 14:33

Į Lietuvą atkeliauja „japoniškos kanklės“

Justė Navickaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.11 14:33

Koto – tradicinis 25 stygų japonų instrumentas, kuris labai dera su lietuviškomis kanklėmis – instrumentų skambesys yra panašus. Apskritai, kaip teigia japoniško instrumento meistras Tomoya Nakai, lietuvių folkloras labai primena japonų – abiejų tautų dainos lyriškos, melodingos, nesunkiai įsimenamos.

„Kanklės ir koto turi nemažai panašumų. Grodamos kanklininkės neretai dainuoja, dažnai balsu atlikėjas pritaria ir grodamas koto. Be to, abu šiuos instrumentus paprastai vadiname tradiciniais, abu jie vertinami kaip liaudies instrumentai, bet nėra labai populiarūs. Būtent todėl stengiuosi, kad žmonės labiau domėtųsi tiek japoniškuoju koto, tiek lietuviškomis kanklėmis, kurie puikiai skamba kartu“, – pasakojo T. Nakai.

Nors koto į Japoniją iš Kinijos atkeliavo dar šeštame amžiuje, tačiau visiškai susiformavo vos prieš 20 metų ir dar labiau praplėtė šio instrumento diapazoną – juo galima atlikti ir džiazą, ir klasikinius, ir šiuolaikinės muzikos kūrinius.

Norėdami sužinoti daugiau apie šį instrumentą bei išgirsti juo atliekamus muzikinius kūrinius, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportažą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.