Naujienų srautas

Kultūra2015.11.11 13:38

Kalėdos Vilniuje: su eglėmis, mugėmis, bet be traukinuko ir pasakos ant Katedros

Iki Kalėdų liko pusantro mėnesio, o prekybos centrai, kai kur ir miestai, jau matuojasi šventinį drabužį. Vilnius taip pat jau dairosi, kaip galėtų nustebinti gyventojus ir svečius šventiniu laiku. Bus naujovių, bet kai kurių jau tradicija tapusių Kalėdų atributų atsisakoma – šiemet po kelerių metų pertraukos sostinės gatvėmis neberiedės kalėdinis traukinukas.

Kalėdų renginių maratoną Vilniaus savivaldybė kartu su partneriais ketina pristatyti kitą savaitę, tačiau jau matyti gairės, ko šiemet galima tikėtis sostinėje per šventes.

Pradės penktadienį

Kalėdų švenčių pradžia šiemet Vilniuje – paskutinis lapkričio penktadienis, 27 diena. Tiksliau – vėlus penktadienio vakaras, kai Katedros aikštėje bus įžiebta pagrindinė Lietuvos Kalėdų eglė. Gana vėlyvas renginys – nuo 21 valandos, žada būti įspūdinga žiemos švenčių pradžia visai šeimai. Populiariausi šalies muzikos atlikėjai prie Kalėdų eglės dovanos savo dainas, žymūs asmenys skaitys pasakas.

Tą pačią dieną startuos ir kalėdinis konkursas „Pasipuošk Kalėdoms“. Kaip ir kasmet, įmonės, įstaigos, bendruomenės, gyventojai kviečiami puošti savo aplinką, o originaliausių idėjų sumanytojai gaus dovanų.

Katedros aikštėje iki gruodžio 27-osios šventinę nuotaiką skleis Kalėdų miestelis, kvepėsiantis vanile, cinamonu ir skrudintais kaštonais. Čia bus galima įsigyti originalių šventinių dovanų, pabendrauti su pasakų herojais, paragauti užkandžių ir Kalėdomis kvepiančių gėrimų. Aikštėje stovės ir Kalėdų pasakų namelis, kuriame bus skaitomos pasakos ir kiti literatūros kūriniai vaikams ir jaunimui.

Šios pasakos pakeis jau tradicija tapusią 3D pasaką ant Katedros sienos, pastaraisiais metais sutraukdavusią daugybę žiūrovų. Vilnius taupo, finansinė situacija per prasta, kad galima būtų švaistytis brangioms pramogoms.

Rotušės aikštė nebus tuščia

Rotušėje aikštėje gruodžio 5 dieną rengiama jau keturioliktoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė.

Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų, klubų atstovų pagaminti rankdarbiai, papuošalai, saldumynai – viskas tilps mugėje, kurioje surinktos lėšos skiriamos šiemet aštuonioms organizacijoms: Vilniaus specialiajam slaugos darželiui „Čiauškutis“, Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namams, Kapčiamiesčio senelių globos namams (Lazdijų raj.), Vaikų ir jaunimo dienos centrui „Mūsų nameliai“, nevalstybiniam vaikų darželiui „Nendrė“ (Kupiškio r.), Alizavos pagrindinei mokyklai, Vaikų ligoninės (Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas) Neonatologijos skyriui, Visagino vaikų paramos centrui.

Pačioje Rotušės aikštėje kalėdinės linksmybės prasidės nuo gruodžio 10-osios, kai čia atsidarys Kalėdinių gardumynų miestelis, veiksiantis iki pat Naujųjų. Kitaip nei šalia katedros, čia be įprastų skanėstų sklaidysis ir karšto vyno kvapas. Taip pat aikštėje ketinama pastatyti Kalėdų eglę-labirintą – meninę šviesos instaliaciją, eglės formos labirintą, kuriam sukurti prireiks daugiau nei kilometro šviečiančios juostos.

Labirinto viduje – interaktyvios atrakcijos visai šeimai. „Kalėdų pianinas“ – žaidimas, kurį vienu metu gali žaisti keturi dalyviai, kojomis spaudinėdami muzikinio instrumento klavišus. „Užburtas veidrodis“ tai durys į kompiuterinį pasaulį, kiekvienas žvilgtelėjęs į jį galės pamatyti savo atvaizdą kitokioje realybėje. „Miškas“ – animacijos kampelis, kuriame galėsite pasigrožėti kompiuterinės 3D animacijos mišku.

Ir tai dar ne viskas. Kūčių naktį Katedros aikštėje bus šventinama Prakartėlė, gruodžio 27-ąją vyks kalėdinis bėgimas, pasitinkant Naujuosius dangų nušvies įspūdingi fejerverkai.

Kaip ir kasmet, šventes pabaigs Trijų karalių eisena ir atsisveikinimas su Kalėdų eglutėmis Mokytojų namų kiemelyje.

Spindesį, šviesas ir kalėdinę nuotaiką žada skleisti ir miesto bendruomenės.

Traukinuko atsisakyta

Tiesa, šiais metais po miestą nevažinės kalėdinis traukinukas, sutraukdavęs išties nemažai smalsuolių.

„Taupant lėšas, traukinuko pramogos šiemet nuspręsta atsisakyti: praėjusiais metais traukinukas savivaldybei kainavo 51 262,74 Eur (177 tūkst. Lt) (darbuotojų atlyginimai, degalai, medžiagos ir atsarginės dalys, transportavimas, draudimas, bilietai, reklama ir kitos tiesioginės bei pridėtinės išlaidos), o pajamų už bilietus surinkta 26 065,80 Eur (90 tūkst. Lt).

Atsakingai įvertinusi praėjusių metų ir ankstesnes traukinuko sąmatas, savivaldybė pasirinko šventine nuotaika nušviesti ne tik centrą ir Senamiestį, bet ir nutolusius nuo centro rajonus – Balsius, Naująją Vilnią, Kirtimus, Lazdynus, kurie savo šviesa ir šiluma sušildys ir sujungs visus vilniečius bei Vilniaus miesto svečius. Smagu, kad Kalėdų stebuklą bus galima sutikti ne vieną kartą, o spėti sudalyvauti visose savitose ir originaliose šventėse – tiek nuo centro nutolusiuose rajonuose, tiek centre.

Šiemet mažieji vilniečiai kartu su šeima ir draugais pajus tikrą Kalėdų dvasią, nes jų laukia nauja unikali pramoga pačioje sostinės širdyje. Atskleisim didelę paslaptį – mažuosius stebins pasakų skaitymai pačioje Kalėdų eglutėje“, – tokį sprendimą paaiškino Vilniaus savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Aurelija Dermantė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi