Kultūra

2020.07.01 13:30

Argentinoje gyvenanti Petro Vyšniausko dukra Marija Clara turi naujienų: pajutau milžinišką romantikos bangą

LRT.lt2020.07.01 13:30

Liepos 1-ąją legendinio saksofonininko Petro Vyšniausko dukra dainininkė Marija Clara gerbėjams pristato savo naują singlą „About You“. Argentinoje gyvenanti atlikėja užaugo šeimoje, kurioje bendrauta ir muzikos kalba. Tačiau kūryboje ji sako siekianti atsitverti nuo tėvo ir brolio įtakos.

Daina „About You“, kurią dainininkei atnešė nostalgiškos romantikos banga, – pirmasis singlas iš jos debiutinio albumo „Deep Dive“. Jį klausytojai galės išgirsti jau šį rudenį.

Juodoji Vyšniauskų avis

– Augote žymių muzikantų šeimoje. Ar ji mėgino jus nukreipti muzikos keliu?

– Priešingai. Tėvai vylėsi, kad būsiu Vyšniauskų „juodoji avis“ ir pasirinksiu karjerą, kuri man suteiks pastovumo, saugumo. Muzikanto profesija yra pastovumo priešybė, kartais tai gali labai varginti.

Tėvai vylėsi, kad būsiu Vyšniauskų „juodoji avis“ ir pasirinksiu karjerą, kuri man suteiks pastovumo, saugumo.

Kita vertus, tėvai nė patys nepastebėjo, kaip mane augindami neakivaizdžiai skatino kurti muziką, joje gyventi. Muzika yra mūsų šeimos kalba, todėl nenuostabu, kad mudu su broliu Dominyku nuo mažens buvome mokomi ja kalbėti.

Kai po anglų literatūros studijų Šv. Andriaus universitete Škotijoje galiausiai pasirinkau stoti į muzikos magistrantūrą, tiek tėvai, tiek brolis mane labai palaikė.

Taip pat skaitykite

– Kokį vaidmenį jūsų šeima atlieka asmeninėje kūryboje? Ar klausiate jų patarimo, nuomonės?

– Kūrybos klausimais esu visiškai atsiribojusi nuo šeimos. Esu užsispyrusi ir nenoriu atverti durų galimai tėčio ar brolio įtakai. Žinoma, labai juos gerbiu kaip muzikantus ir visada atviromis rankomis priimu jų patarimus scenoje, kai koncertuojame kaip „Vyšnių Trio“. Tačiau prie asmeninės kūrybos neprisileidžiu nė vieno šeimos nario.

Marijos Claros singlas iš debiutinio albumo „Deep Dive“:

Vieno žmogaus orkestras

– Kuriate ir koncertuojate jau daugelį metų, bet savo įrašais pradedate dalytis tik dabar. Kodėl?

– Manau, priežastis daugialypė. Visų pirma, esu labai savikritiška perfekcionistė, iš šios priklausomybės pančių mėginu išsivaduoti jau daugelį metų.

Kita vertus, tai pranašumas, nes kovodama su savimi subrendau kūryboje, atradau savas muzikines spalvas ir, galbūt svarbiausia, išsiugdžiau drąsą dalytis.

Prie asmeninės kūrybos neprisileidžiu nė vieno šeimos nario.

Kita priežastis – laikas. Esu vieno žmogaus orkestras: kuriu muziką, rašau žodžius, rengiu aranžuotes instrumentams, prodiusuoju ir dalyvauju suvedant įrašus. Esu labai prisirišusi prie visų šių veiklų, nes tik aš žinau ir girdžiu, kaip mano muzika turėtų skambėti. Tai gana ilgas procesas:)

Mariją Clarą kalbina Gerūta Griniūtė:


Pilna spalvų paletė

– Kokia muzika darė didžiausią įtaką augant ir ką galima išgirsti jūsų pačios kūryboje?

– Tikriausiai niekas nenustebs, jei pasakysiu, kad užaugau apsupta džiazo. Bet tai tik vienas iš daugelio žanrų, kurie skambėjo mūsų namuose. Klasika, bosanova, airių liaudies muzika, ritmenbliuzas, fankas, popsas. Visos šios spalvos lydėjo mane vaikystėje ir galiausiai tapo palete, kurią naudoju ir savo kūryboje.

Tikriausiai niekas nenustebs, jei pasakysiu, kad užaugau apsupta džiazo.

Taip pat pastebėjau, kad mano muzika keičiasi, auga, įgyja naujų atspalvių kaskart man pakeitus aplinką. Per pastaruosius dešimt metų teko gyventi Škotijoje, Anglijoje, Airijoje ir Vokietijoje. Šiuo metu gyvenu Argentinos sostinėje Buenos Airėse. Argentinos žmonės, kultūra, gamta – viskas trykšta ryškiomis spalvomis ir atspalviais, jie per pastaruosius metus nenuginčijamai įsiliejo ir į mano muzikos paveikslą.

Išdrįso pasiduoti jausmų srovei

– „About You“ parašėte jau gyvendama Buenos Airėse. Kokį pėdsaką šioje dainoje paliko Argentina?

– Šią dainą parašiau praėjusią žiemą, vieną neįprastai šiltą rugpjūčio popietę (rugpjūtis Buenos Airėse labai žvarbus). Žiūrėdama pro savo mažo buto didelius miegamojo langus staiga pajutau milžinišką nostalgiškos romantikos bangą. „About You“ – daina apie tą visą apimančią, visą užliejančią bangą. Apie būseną, kai esi taip susižavėjęs kitu žmogumi, kad tau reikia sekundei užmerkti akis, nusiraminti ir suprasti, kas vyksta, pabūti tyloje ir galiausiai išdrįsti pasiduoti jausmų srovei.

– Po daugelio metų muzikavimo su „Vyšnių Trio“ 2019-aisiais debiutavote Lietuvos scenoje kaip solistė. Kada galime tikėtis vėl jus išvysti Lietuvos scenoje? Galbūt planuojate albumo pristatymą?

– Šiuo metu viskas priklauso nuo pandemijos ir leidimų keliauti. Albumą „Deep Dive“ klausytojai galės išgirsti jau šį rudenį. Jei planai nepasikeis, į Lietuvą grįšiu rugsėjį.