Naujienų srautas

Kultūra2015.11.10 12:40

V. Braziūnas: poeto priedermė – iš eklektiško gyvenimo kurti dermę ir prasmę

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjo poetas Vladas Braziūnas, kurio knyga „Stalo kalnas“ – viena iš penkių, pretenduojančių tapti Metų poezijos knyga.

V. Braziūno kūrybos išskirtinumu dažnai įvardijamas kraštutinumų suderinimas, pavyzdžiui, jo kūryba gausi ir folklorinių, ir postmodernių motyvų. Paklaustas, kaip jis tai supina į vienį, poetas sako, kai tai – ir jo, kaip poeto, priedermė, ir paprasčiausia sėkmė.

„O kaip gyvenimas viską supina? Tik jis, paėmus kokią vieną jo atkarpą, dažniausiai yra eklektiškas. Poeto priedermė yra iš visko, koks yra jo gyvenimas ir, visų pirma, koks gyvenimas yra jame, kurti eilėraščius – tuos mažus pasaulėlius, kuriuose jau rastųsi ir dermė, ir prasmė. Kad ir iš labai skirtingų dalykų. O kad manyje gyvos senosios mitinės šaknys, tai čia tiesiog man taip pasisekė“, – šypsojosi V. Braziūnas.  

Knygų, pretenduojančių tapti Metų poezijos knyga, penketukas: Vlado Braziūno „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Jurgitos Jasponytės „Šaltupė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Donaldo Kajoko „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Aušros Kaziliūnaitės „Mėnulis yra tabletė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Aido Marčėno „Viename“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Visą pokalbį apie „Stalo kalną“ žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi