Kultūra

2020.06.19 13:57

Pristatomas naujas fotografės Bubelytės leidinys: melancholiškos ir triukšmingos Violetų dialogas

LRT.lt2020.06.19 13:57

Naujame leidinyje publikuojami tiek ankstyvieji, tiek pastaruoju metu sukurti Violetos Bubelytės darbai. Ši knyga tai tarsi dvieju Violetų dialogas – ankstyvosios nespalvotos, neretai melancholiškos Violetos ir šiandienės, triukšmingos ir kiek ironiškos Violetos.

Birželio 23 d. 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje vyks Violetos Bubelytės knygos „Vis-a-vis“ sutiktuvės. Knygos pristatyme dalyvaus autorė V. Bubelytė, sudarytoja Vilma Samulionytė, leidinyje publikuojamų tekstų autorės Agnė Narušytė ir Natalija Arlauskaitė.

Menininkės kiekviename atskirame atspaude kuriamas individualus performansas apjungiamas į šešiasdešimt devynių dalių trilerį. O žiūrovas kviečiamas į asmeninį vizualinį nuotykį.

Kaip teigia knygoje publikuojamo ese autorius Adam Mazur, „Kūrėja žavi ir keri žiūrovus. Ji yra stebuklinga, o jos kūną ir veidą galima ramiai stebėti valandų valandas. Paveikslai yra tarsi ekranas, rodantis žiūrovo emocijas ir jausmus. Vienas bus sužavėtas, kitas nuliūdęs, trečias susijaudinęs, ketvirtas susierzinęs, bet nė vienas neliks abejingas. Violeta Bubelytė visas emocijas ir sielos virpesius priima kaip komplimentą. Ji nenori priimti tik vieno – abejingumo.“