Kultūra

2020.06.18 17:17

Švento Kristoforo kamerinis orkestras Kotrynos bažnyčią vėl pripildė muzikos garsų

Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.06.18 17:17

Pasiilgusiems gyvų, o ne nuotolinių koncertų ir kultūrinių renginių jau galima atsikvėpti. Naujienas rengia ne vienas kolektyvas, tarp jų – ir Švento Kristoforo kamerinis orkestras, kviečiantis į koncertus Šventosios Kotrynos bažnyčioje. Kolektyvo repeticijoje apsilankė ir muzikos klausėsi mūsų kolegos, o dabar – pasakoja jums.

Per karantiną buvusi tyloje šventosios Kotrynos bažnyčia ir vėl aidi nuo garsų. Koncertams su žiūrovais čia jau rengiasi Švento Kristoforo kamerinis orkestras. Tiesa, dar ne visos sudėties.

Matuojamas atstumas tarp muzikantų ir žiūrovų, čia jų tilps kiek per šimtą. Vyks dviejų ansamblių koncertas. „Mes atliekame nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos: tai ir Bokerini su Madrido nakties garsais, Štamicas – klasika, Manheimo mokykla, taip pat lietuvių autoriai – Latėnas, Navakas, Glassas, kuris taip pat susijęs su Lietuva. Programa tikria įvairi“, – kalbėjo dirigentas Modestas Barkauskas.

„Muzika – vitaminai tavo sielai“, – įsitikinęs orkestras, kviečiantis grįžti į, kiek įmanoma, įprastesnį kultūrinį režimą.

Pasak M. Barkausko, „yra ir mokslininkų įrodyta, kad muzika gydo ir mažina stresą. Muzika kuria dopominą, kuris išlaisvina, atpalaiduoja, sukuria gerą nuotaiką, tai mes su tuo šūkiu einam pirmyn.“

Kelis mėnesius tik nuotoliniu būdu susitikusio kolektyvo dirigentas sako, kad karantino laikotarpis nors ir sudėtingas, bet išmokęs naujų dalykų. Tiesa, M. Barkausko teigimu, dar prireiks adaptacinio laikotarpio.

„Ilgą laiką nebuvome kolektyve, nejautėme kolegų šalia, o tai yra svarbiausia muzikoje – ausys, regėjimas, matyti, kaip vyksta procesas, jį kontroliuoti, stebėti“, – tvirtino dirigentas. Kaip sakė pašnekovas, vienas sėdėdamas tarp keturių sienų negali to padaryti ir įsivaizduoti, kaip būtų kolektyve – tai yra nerealu. „Muzikoje pagrindinė išraiška ir yra stebėti aplinkinius, sukurti ryšį su auditorija, su žiūrovu, ko niekada nepatirsi sėdėdamas namie“, – tvirtino dirigentas.

Pirmasis nemokamas koncertas Šventosios Kotrynos bažnyčioje jau birželio 18 dieną. Dar vienas bus surengtas ir sekmadienį. Didesnių koncertų orkestras atviroje erdvėje žada nuo liepos.

Plačiau – reportaže:

Šv. Kristoforo orkestras kviečia į koncertus Šv. Kotrynos bažnyčioje: muzika – vitaminai tavo sielai