Kultūra

2015.11.06 10:15

Atveriamas Klaipėdos dramos teatras

Aurelija Jašinskienė, 15min.lt2015.11.06 10:15

Klaipėdos teatralams šventė – šeštadienį atidaromas beveik aštuonerius metus rekonstruotas Klaipėdos dramos teatras.

2007-aisiais dėl avarinės būklės buvo užvertas istorinis Klaipėdos dramos teatro pastatas. Teatro trupė liko be tikrųjų namų, o klaipėdiečiai reprezentacinėje senamiesčio vietoje matė tvoromis apjuostą pastatą.

Nesulaukė atidarymo

„Metai buvo sudėtingi trupei. Džiaugiuosi matydamas, kad kolektyvas neišsibarstė, o sukandęs dantis susitelkė, sugebėjo dirbti ir pasiekti puikių rezultatų net ir sunkiomis kūrybai sąlygomis“, – teigė naujasis teatro vadovas Tomas Juočys, nuo pat pradžių dirbęs su teatro rekonstrukcijos projektu.

Deja, bet šventinės dienos, kai pastatas bus atvertas žiūrovams, nebesulaukė ilgametis teatro vadovas Gediminas Pranckūnas.

Klaipėdos dramos teatrą paliko ir į sostinę išvyko dirbti tokios ryškios scenos žvaigždės kaip Vytautas Anužis, Nelė Savičenko, Monika Vaičiulytė.

„Galbūt ir taip mes nebūtume jų sulaikę. Negali žinoti. Tačiau džiugina tai, kad didžioji dalis aktorių išliko ir sulaukė, kol rekonstrukcija baigsis“, – pažymėjo teatro vadovas.

Klaipėdiečiai kartą susėdę suskaičiavo, kiek nuo 2004-ųjų šis teatras pelnė  „Auksinių scenos kryžių“. Paaiškėjo, kad daugiau yra gavęs tik Nacionalinis dramos teatras.

„Galbūt šis pasiekimas kažką sako, kad dirbame gerai ir esame reikalingi žiūrovams“, – teigė T.Juočys.

Bijojo, kad susmegs

2007-aisiais Klaipėdos dramos teatras pripažintas kaip avarinės būklės. Baimintasi, kad suskilinėjusios sienos visai subyrės, o Danės senvagėje įkasti pamatai nebeatlaikys.

„Pamatai buvo nemenkas iššūkis projektuotojams. Teko kalti polius po jais, kad pastatas nepradėtų smegti“, – prisiminė T.Juočys.

Teatro rekonstrukcija atsiėjo apie 17 mln. eurų. Įrengtos dvi salės žiūrovams: Didžioji su 417 vietų ir mažoji su 149. Tiek, anot teatro vadovo, turėtų pakakti Klaipėdos kraštui.

Viliamasi, kad teatro atvėrimas padės pagyvinti Klaipėdos senamiestį ir kokybiškų renginių išsiilgę žiūrovai po spektaklių neskubės skirstytis į namus, o prisimins jaukias uostamiesčio gatveles ir kavines.

Bilietai tirpsta

Antradienį pradėjo dirbti kasa rekonstruotame teatro pastate. Išsyk buvo matomas žiūrovų susidomėjimas.

Į premjerinį Gyčio Padegimo spektaklį „Karalienė Luizė“ bilietai tirpte tirpsta. Pagrindinis vaidmuo spektaklyje, sukurtame pagal Arvydo Juozaičio pjesę „Luizė Pirmoji“, atiteks populiariajai aktorei Ingai Jankauskaitei. Spektaklio premjera – gruodžio 4-ąją.

Teatro atidarymo vakarą kviestinių svečių lauks koncertas.

„Nesiekiame pompastiško renginio, kur skambėtų ilgos kalbos. Norime padaryti šventę teatralams, kad jie pagaliau pasijustų kaip tikruose namuose“, – teigė T.Juočys.

Dramos teatras tesės žiūrovams duotą pažadą

Klaipėdos dramos teatras tesės pažadą žiūrovams, mačiusiems paskutinį spektaklį prieš rekonstrukcijai uždarant teatrą. 2007 m. sausio 30 d. buvo parodyta Povilo Gaidžio režisuota komedija Eriko Emanuelio Šmito „Paliestuvis“. Tą vakarą šviesaus atminimo ilgametis teatro vadovas Gediminas Pranckūnas pakvietė žiūrovus išsaugoti spektaklio bilietus ir su jais ateiti pažiūrėti kito spektaklio, bet jau rekonstruotame pastate. Bilietus išsaugoję žiūrovai kviečiami lapkričio 21 d. pasižiūrėti spektaklį – Ivano Turgenevo  komediją „Įnamis“. Registruotis reikėtų elektroniniu paštu: info@kldteatras.lt iki lapkričio 19 d.