Kultūra

2015.11.05 10:30

Nemokamoje dizaino mugėje – garsių kūrėjų darbai

LRT.lt2015.11.05 10:30

Lapkričio 7 dieną, šeštadienį, Vilniuje esančiose „Radio Lofts“ patalpose vyks lietuviško dizaino mugė „Uptown Market“, į kurią norintys pamatyti ir įsigyti vietinių kūrėjų vienetinių darbų, galės patekti nemokamai, rašoma pranešime spaudai.

„Tai jau yra jau penktasis „Uptown Market“, kurį organizuojame, ir kaskart jis pritraukia vis daugiau žmonių – įdomių, išsilavinusių, turinčių gerą skonį“, – sako viena iš mugės organizatorių Živilė Diawara.

Šįkart dalyvauti „Uptown Market“ panoro daugiau kaip 100 drabužių, aksesuarų ir kitokių dizaino objektų kūrėjų, tačiau organizatoriai atrinko tik 25. Didžioji dalis jų – neseniai startavę kūrėjai arba, priešingai, įsitvirtinę vardai.

Savo drabužius šiame „Uptown Market“ pristatys pasižymėję lietuvių dizaineriai Aleksandras Pogrebnojus, Diana Paukštytė, Lietuvoje besisvečiuojanti dizainerė Carolina Kmit ir kiti.

Tarp naujų drabužių dizainerių vardų šiemet atsirado „B Urban“, „3.14“, „Kote“, „DUE Fashion“, „Instinct“ ir daugelis kitų.

Savo aksesuarus mugėje pristatys radijo laidų vedėja Simona Bandita, naujas prekinis ženklas „Catalyst Eyewear“, pristatantis Lietuvoje gamintus medinius akinius, vyriškų aksesuarų kūrėjai „Rokenbau“, eksperimentinės juvelyrikos projektas „Cult“, taip pat – „The Dark“, „Under My Roof“ ir „Miutto“.

Vien drabužiais ir aksesuarais nebus apsiribota. Pavyzdžiui, knygų lentyną namams sukomplektuos Modernaus meno centras, o gardžios kavos išvirs Vilniaus senamiestyje kavas kuriantys „Crooked nose & Coffee Stories“. Jaukų miegą po visko užtikrins jau plačiai pamėgta naujiena – „wake me not“.

„Uptown Market“ gimė pernai per kūrybos konferenciją „What's Next?“. Dizaino mugė šiemet vyks būtent šios konferencijos metu.

Po didžiulio pasisekimo nuo pat pirmojo karto lietuviško dizaino mugė gavo „Uptown Market“ (liet.k. „Aukštamiesčio turgus“) vardą ir dabar vyksta kas sezoną. Kita mugė numatyta prieš pat Kalėdas ir bus orientuota į paskutinės minutės dovanas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.