Kultūra

2015.10.30 16:55

J. Budraičio 75-metis paminėtas atidarant parodą

Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, atidaryta paroda, skirta teatro ir kino aktoriaus, fotografo, diplomato Juozo Budraičio 75-mečiui. „Nepaprastas aktorystės kelias“ – taip pavadinta paroda, kurioje eksponuojamos nuotraukos iš kino bei televizijos filmų, plakatai, asmeniniai J. Budraičio daiktai. 

Parodoje taip pat galima išvysti ir J. Budraičio tapybos darbų. Nors pats savo kurtų darbų sako nesureikšminantis, mat dažnai piešia pagautas impulso, ypač žiemą, kai atšąla ir jis, nemėgstantis šalčio, dažniau lieka namuose.

„Piešdavau jau nuo pat vaikystės, o dirbant Maskvoje, pamatė mano piešinius ir pasiūlė surengti parodą“, – prisiminimais dalinosi J. Budraitis.

Juozas Budraitis baigė teisę Vilniaus universitete, vėliau aukštuosius kino režisūros kursus Maskvoje, 8-9-ajame dešimtmetyje dirbo Kauno dramos teatre. Pirmasis jo vaidmuo kine – filme „Niekas nenorėjo mirti“, teatre – Statytojas Solnesas to paties pavadinimo Jono Vaitkaus spektaklyje. Jis yra sukūręs beveik šimtą vaidmenų teatre, kine ir televizijoje.

Kelis dešimtmečius J. Budraitis yra fotomenininkų sąjungos narys, rengia parodas ne tik Lietuvoje – gruodį surengs savo fotografijų parodą Suomijoje.

Paroda Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veiks iki sausio pabaigos.