Kultūra

2020.05.25 10:31

Operos ir baleto teatras neteko milijono eurų, Valstybinis simfoninis orkestras atnaujina veiklą

„Dėl iki birželio vidurio nevykusių renginių netekome pusės milijono eurų, o nepardavus bilietų ir kitiems metams – apie milijono eurų“, – pranešė Lietuvos operos ir baleto teatro (LNOBT) direktorius Jonas Sakalauskas. Tai jis paskelbė pirmadienį per Vyriausybės konferenciją, vykusią ant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro stogo.

„Tai gerokai pasunkins mūsų veiklą, bet mes tikimės kartu su Kultūros ministerija ir Vyriausybe tai spręsti“, – kalbėjo teatro vadovas.

J. Skalauskas vis tik teigė, jog dauguma bilietų į žiemos, Naujųjų metų renginius jau parduoti, tik nėra aišku, kokie ribojimai bus taikomi rudenį.

Operos ir baleto teatro vadovas taip pat tvirtino, kad darbuotojų atleidimų dėl karantino nebuvo. Būta tik planinių sutarčių nutraukimų.

Lietuvos valstybinis simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius kalbėjo: „Birželio 14 dieną Bacho „Mišias“ grosime. Dėkoju tiems 300 žmonių, kurie ateis klausytis. Profesionalusis menas po truputį atgyja.“

Per konferenciją pristatyta Vyriausybės ir savivaldybių akcija „Ačiū, Lietuva“. Nuo pirmadienio Vyriausybės ir savivaldybės dėkoja visiems, kurie padėjo suvaldyti pirmosios koronaviruso bangos krizę.

„Kertinis akcentas – birželio 1 dieną 17 val. daugelio Lietuvos orkestrų, chorų jungtinis koncertas. Kita vertus, koronavirusas dar nedingo. Šia akcija parodoma, kad Lietuva gali susitelkti“, – kalbėjo Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Anot jo, muzika per Lietuvos istoriją dažnai atliko telkiantį vaidmenį. Jau 253 kolektyvai iš 36 savivaldybių užsiregistravę į šią akciją. Tarp jų: Nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis valstybinis simfoninis orkestras, BRASS pučiamųjų grupė, Valstybinis choras „Vilnius“.