Naujienų srautas

Kultūra2020.05.21 23:07

Virtualus festivalis „Corpi Sonori: Sugihara House“: susipynę garsai ir vaizdiniai

Prasideda garso meno ir eksperimentinės muzikos festivalis „Corpi Sonori: Sugihara House“, kuris dėl karantino iš Sugiharos namų persikelia į internetą.

Šešis ketvirtadienius vyksiančiame virtualiame festivalyje skambės japonų ir lietuvių kūrėjų muzika.

Festivalio „Corpi Sonori“ rengėjai planavo, kad lietuvių ir japonų autorių eksperimentinė muzika skambės Sugiharos namų balkone, laiptinėje, kambariuose, gatvėje. Tačiau karantinas sujaukė planus – muziejus užsidarytas, į Kauną kviesti trys atlikėjai iš Japonijos liko namuose, tačiau atsiuntė garso įrašus.

„Mes savo ruožtu šitiems įrašams montuojame vaizdinę medžiagą visose tose vietose, kur jie turėjo lankytis – patys Sugiharos namai, Žaliakalnio Kauno rajonas, Būgos gatvė, Vaižganto gatvė – ir siųsime tuos vaizdo klipus jiems atgal, kad jie galėtų pamatyti tas vietas“, – apie pasikeitusį festivalio formatą pasakoja jo meno vadovas Tadas Stalyga.

Pirmame iš Sugiharos namų į internetą persikėlusiame festivalio koncerte – Jungtinėse Valstijose gyvenančio japono Masahiro Ta-ka-hashi muzika, kurios jis kviečia klausytis po šilta antklode, panirus į prisiminimus.

Organizatoriai sako, festivalyje dalyvaujančių japonų kurta ambientinė muzika labai tinka klausyti sulėtėjus gyvenimui. Festivalyje be trijų japonų muzikų dalyvauja ir lietuvių kūrėjai – Pijus Džiugas Meižis, Žygimantas Kudirka bei Darius Čiuta.

„Nusprendėme šitą festivalį pavadinti „Laiškai Sugiharai“. Gaunasi taip, lyg japonai ir visi lietuvių garso menininkai rašo jiems garsinius laiškus, o mes savo ruožtu, rašome jiems atgal vaizdinius laiškus“, – nurodo T. Stalyga.

Festivalio „Corpi Sonori: Sugihara House“ koncertai internetu bus transliuojami ketvirtadieniais, iki birželio 25osios.

Karantinas pakeitė ne tik festivalio rengėjų planus – klausytojus, atlikėjus ir tūkstančius turistų iš Japonijos šiuo metu turėję priimti Sugiharos namai dabar tušti.

„Mūsų didžioji dalis lankytojų, 85 proc. lankytojų, yra japonai. Tai kadangi mes esame nevyriausybinė organizacija, mums yra problema išsilaikyti, išgyventi, neturi pajamų, tai dabar bandome daryti panašius dalykus, projektus“, – aiškina Sugiharos namų direktorius Ramūnas Janulaitis.

Šiuos metus Seimas paskelbė Kaune rezidavusio Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos metais – per antrąjį pasaulinį karą jis išdavė Japonijos tranzitines vizas ir taip išgelbėjo daugiau kaip 6000 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi