Naujienų srautas

Kultūra2020.05.20 11:30

Nuo birželio 1-osios siūloma leisti renginius iki 300 dalyvių atvirose erdvėse

atnaujinta 14.49

„Nuo birželio 1-osios Lietuvoje siūloma leisti renginius iki 300 dalyvių atvirose erdvėse“, – trečiadienį sakė Mindaugas Kvietkauskas. Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė preliminariai siūlomam dalyvių masiniuose renginiuose skaičiui. Tam dar turi būti pritarta ir Vyriausybės posėdyje kitą savaitę.

Pasak kultūros ministro, preliminariai buvo nuspręsta, kad nuo birželio 1 dienos bus galima organizuoti renginius iki 100 dalyvių uždarose iki 300 dalyvių atvirose erdvėse, laikantis nustatytų atstumų ir kitų apsaugos priemonių.

Palaipsniui, kas dvi savaites judėsime iki 900 dalyvių atvirose erdvėse antroje liepos pusėje, iki 350 – uždarose erdvėse.

Informaciją apie ribojimų švelninimo etapus paskelbė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo feisbuko paskyroje:

„Atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 – 500, nuo liepos 1 – 700, nuo liepos 16 dienos – 900 dalyvių.

Uždarose erdvės, akivaizdu, pavojus kur kas didesnis. Preliminariai sutarta, kad nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 – 150, nuo liepos 1 – 200, nuo liepos 16 – 250, nuo rugpjūčio 1 – 300, nuo rugpjūčio 16 – 350 dalyvių.“

Galutinį sprendimą priims Vyriausybė. Kaip per Vyriausybės pasitarimą pabrėžė kultūros ministras Mindaugas Kviestauskas, tokią tvarką itin svarbu priimti, nes ši informacija būtina renginių organizatoriams, kurie jau dabar nori planuoti ateities renginius.

Operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Vyriausybės posėdžio pradžioje trečiadienį kolegas informavo, kad klausimas bus svarstomas po savaitės, kitame Vyriausybės posėdyje.

„Kadangi bus teikiama kitam trečiadieniui, prašyčiau šiai savaitei jį išbraukti“, – nurodė A. Veryga.

Spaudos konferencijoje prieš Vyriausybės posėdį A. Veryga teigė, kad dėl konkrečių skaičių dar tariamasi ir jie bus nustatyti, atsižvelgus į daugybę aplinkybių.

Ministras akcentuoja, kad renginiuose dalyvausiančių asmenų neplanuojama registruoti, nes kilus ligos protrūkiui, pasak jo, kontaktus būtų galima atsekti pagal elektroniniu būdu įsigytus bilietus.

„Kažkokios ypatingos registracijos, manau, kad tikrai niekas nevykdys, bet labai tikėtina, kad pats bilietų pardavimas vyks elektroniniu būdu. Tai yra labiausiai tikėtinas sprendimo variantas ir žmogui perkant bilietus elektroniniu būdu nebūtų labai sudėtinga, jeigu kiltų ligos protrūkis, rasti, kas vis dėlto tuos bilietus pirko ir vėliau atsekti kontaktus bei įspėti tuos, kurie galėjo užsikrėsti ir buvo šalia“, – sakė A. Veryga.

„Masiniai renginiai, kuriuose būtų tūkstančiai dalyvių, ar masiniai festivaliai Lietuvoje nebus leidžiami šią vasarą kaip ir absoliučioje daugumoje Europos valstybių“, – kalbėjo M. Kvietkauskas.

Anot kultūros ministro, situacija bus vertinama kas dvi savaites.

„Taip pat bus nustatyti tam tikri procentiniai reikalavimai renginiams uždarose patalpose“, – teigė M. Kvietkauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi