Naujienų srautas

Kultūra2020.05.19 23:34

Birutės Stulgaitės parodoje – emocijas įamžinę piešiniai

Vilniuje, galerijoje „THE ROOM“, atidaryta vienos žymiausių Lietuvoje metalo menininkės Birutės Stulgaitės darbų paroda. Parodoje „Erdvės kontūrai“ ji eksponuoja piešinius.

Autorė sako, kad piešė visuomet, tačiau niekada negalvojo, kad kada nors piešinius išdrįs parodyti kitiems, nes nežiūrėjo į piešimą rimtai.

Metalo menininkė Birutė Stulgaitė pristatė piešinių parodą: negalvojau, kad išdrįsiu juos parodyti kitiems

„Piešiniai man toks asmeniškas užsiėmimas, paišymas, žaidimas, kurio gyvenime negalvojau, kad kas matys, ar juos rodysiu. Tikrai jie man daugiau nuotaikų gaudymo, būsenų įrankis. Dažnai būdavo gamtoje ar Palangoje, ar prie marių, bus po pažastimi, jei reikės nuraminti įtampą“, – sako menininkė.

Prieš beveik porą dešimtmečių architektė Gražina Pajarskaitė rengusi B. Stulgaitės parodą, gilinosi į jos darbų ištakas, įkvėpimo šaltinius ir pamačiusi piešinius pirmąkart įkalbėjo juos eksponuoti.

„Tai buvo Gražina Pajarskaitė, ji darė mano parodą papuošalų „Vartuose“. Ji labai atsakingai, kaip ir ši parodos architektė, atsakingai žiūri, kaip perduoti aplinką, tą ekspoziciją, kas yra darbuose, jai labai norėjosi, iš kur pas mane viskas. Vis tik aš skiriuosi papuošale ar metale, ji norėjo sužinoti, iš kur tą imu. Iš visko – pievų, dangaus, vėjo. Išdrįsau „ruloną“ išvynioti ir parodyti, sako, turi būti parodoje. Aš bandžiau priešintis, ji išsivežė (piešinius – LRT.lt) atsirinkome ir leidau“, – prisimena menininkė.

Pasak menotyrininkės Aleksandros Aleksandravičiūtės, metalo menininkei B. Stulgaitei, kuriančiai papuošalus ir mažosios plastikos objektus, piešiniai tarsi tarpinė kūrimo grandis, reikalinga pereinant nuo idėjos prie baigto kūrinio. Tai idėja, atsirandanti pakeliui nuo medžiagos į medžiagą. Nors B. Stulgaitės piešiniai nėra parengiamieji darbo eskizai, ji sako, dažnai piešinys pasitarnauja būsimam metalo kūriniui.

B. Stulgaitės darbus į „Erdvės kontūrus“ sudėliojo architektė Audronė Kondratienė. Čia eksponuojami ir „Glamžiniai“, jiems sukurti B. Stulgaitė naudojo japonišką popierių – jį glamžė, drėkino, tempė ir fiksavo sidabriniu akrilu. Paroda galerijoje „THE ROOM“ veiks iki birželio 13-osios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi