Naujienų srautas

Kultūra2020.05.19 10:11

Trilogijos „Bado žaidynės“ priešistorė netrukus pasieks Lietuvos skaitytojus

LRT.lt 2020.05.19 10:11

„Sveiki sugrįžę į Areną!“ – tokiu šūkiu gegužės 19 d. visame pasaulyje buvo pasveikinti Bado žaidynių trilogijos gerbėjai. Praėjus dešimtmečiui anglakalbėje rinkoje 2,5 mln. tiražu išleidžiama Suzanne Collins trilogijos priešistorė „Sakmė apie strazdą ir gyvatę“.

Gera žinia – kad knygos netrukus sulauks ir Lietuvos skaitytojai: leidykla „Baltos lankos“ Viktorijos Uzėlaitės iš anglų kalbos verstą knygą išleis jau šį rudenį, o pasaulinės premjeros dieną Lietuvoje pradėta išankstinė prekyba.

Laukė dešimtmetį

„Sakmės apie strazdą ir gyvatę“ S. Collins knygų gerbėjai laukė jau visą dešimtmetį. Paskutinė pasaulį sudrebinusios knygų serijos „Bado žaidynės“ autorės trilogijos („Bado žaidynės“, „Pavojinga meilė“ ir „Liepsnojantis įtūžis“) dalis pasirodė 2010-aisiais. Daugiau nei penkerius metus knygos buvo „New York Times“ bestselerių sąraše, buvo skaitomos su neblėstančiu susidomėjimu, o 2012-aisiais perkeltos į didžiuosius ekranus. Šiuo metu autorės kūriniai išversti net į 53 pasaulio kalbas.

Leidėjai teigia, kad naujoji knyga kelia išties svarbius ir aktualius klausimus.

„Susidomėjimas visame pasaulyje, žinoma, didžiulis. Suzanne Collins geba meistriškai sukurti pasaulį ir pasakoti istoriją, tačiau šioje knygoje taip pat iškelia itin svarbias problemas – valdžios, prievartos naudojimo, tikrosios žmogaus prigimties“, – pristatydama naująją knygą sakė leidyklos „Scholastic“ direktorė Ellie Berger.

Prieš 64-erius metus…

„Sakmės apie strazdą ir gyvatę“ veiksmas nukelia skaitytojus į Panemą prieš 64-erius metus.

Šiandien – Aukų diena, per ją bus išrinkti dar vieni Mirties žaidynių – jau 10-ųjų – paaukotieji. Sostinėje aštuoniolikmetis Koriolanas Snou ruošiasi paskutinei galimybei pačiupti sėkmės paukštę: šįmet paaukotiesiems bus paskirti konsultantai ir Koriolanas tikisi būti vienas iš jų. Kadaise galinga Snou šeima senokai neregėjo gerų dienų, bet tai galėtų pasikeisti, jei tik jis sugebėtų pasirodyti esąs žavingesnis, sumanesnis ir miklesnis už kitus moksleivius ir pasičiupti paaukotąjį, galintį nugalėti Žaidynėse.

Bet, regis, sėkmė nuo jo nusigręžė. Koriolanui paskiriama žeminanti užduotis globoti 12-oje apygardoje paaukotą mergaitę – menkiausią iš menkų. Bet trauktis nebėra kur: nuo šiol jų likimai nebeatsiejami ir kiekvienas Koriolano žingsnis gali lemti dosnias dovanas arba šaltą panieką, neapsakomą šlovę arba gėdingą pražūtį. Arenoje paaukotųjų laukia mirtina kova iki paskutinio širdies tvinksnio, o už jos ribų Koriolaną netikėtai ima kankinti gailestis jam paskirtai mergaitei… Dabar jaunajam Snou teks nuspręsti: kas svarbiau – ištikimai vadovautis taisyklėmis ar bet kokia kaina siekti išlikti?

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi