Kultūra

2020.05.19 13:36

Į paskutinę kelionę išlydėtas rašytojas, dramaturgas ir vertėjas Eugenijus Ignatavičius

LRT.lt 2020.05.19 13:36

Antradienį Lietuvos rašytojas, dramaturgas, vertėjas Eugenijus Ignatavičius palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Autorius įvertintas dviem Boriso Dauguviečio premijomis už vienaveiksmes pjeses liaudies teatrams ir už pjeses lėlių teatrams.

1985 m. įteikta Žemaitės literatūrinė premija už novelių rinkinį „Ir namų amžinoji šviesa“ ir 2005 m. – už „Obelis katedros aikštėje“.

2006 metais gavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premiją, o 2007 m. įtektas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

Taip pat skaitykite

Pagrindinė kūrybos tematika – pokario ir vėlesnių metų Lietuvos kaimas ir jo žmonių likimai. Kūriniams būdingi spalvingi valstiečių paveikslai, realistiškas pasakojimas.

Parašė inscenizacijų, pjesių, pjesių vaikams, scenarijų televizijos meniniams ir dokumentiniams filmams, publicistikos. Parengė tremtinių atsiminimų knygų. Jo novelių knyga išleista rusų kalba, kūrinių išversta į anglų, armėnų, gruzinų, kroatų, latvių, serbų ir kt. kalbas.

Dramaturgas suvaidino ir dviejuose kino filmuose – „Svetimi“ ir „Kur iškeliauja pasakos“. Taip pat vaidino teatre kartu su savo sūnumi Pauliumi Ignatavičiumi.