Kultūra

2015.10.28 16:54

Vokiečių impresionisto darbuose – Kuršių nerijos peizažai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.28 16:54

Prano Domšaičio galerija Klaipėdoje pristato vieno žymiausio praėjusio amžiaus vokiečių dailininko, postimpresionisto Carlo Knaufo kūrybą. Jis buvo vienas iš vadinamosios Nidos dailininkų kolonijos tapytojų, ilgiausiai čia gyvenęs.

Parodoje „Carlas Knaufas – Nidos tapytojas“ pristatomi menininko darbai yra iš Rytprūsių krašto muziejaus Liuneburge rinkinių bei privačių Vokietijos kolekcijų. Carlas Knaufas buvo populiariausias praėjusio amžiaus 3–4 dešimtmečio Nidos tapytojas, daugiau kaip dešimtmetį gyvenęs ir kūręs šiame gamtos kampelyje. Jo paveiksluose – Klaipėdos krašto ir Kuršių nerijos peizažai, žvejų gyvenvietės, kopos, ir menininką ypač žavėję mariose plaukiojantys žvejų laiveliai.

„C. Knaufo darbai išsiskiria labai pagauliu tikrovės perteikimu ir jo tapyba tokia sodri. Labai tvirtas potėpis išskiria jį iš kitų dailininkų impresionistų ir atskleidžia žymiai gilesnį individualų žvilgsnį į gamtos grožį“, – sako P. Domšaičio galerijos vadovė Kristina Jokubavičienė.

Subtiliai atspindintys saulėtų ir darganotų dienų nuotaikas, C. Knaufo darbai, pasak galerijos vadovės, buvo nepaprastai populiarūs – net nespėjus jų pabaigti, jau būdavo čiumpami nuo molberto, nes daugelis poilsiautojų norėdavo išsivežti prisiminimą apie šį vaizdingą kraštą.

„Į Kuršių neriją C. Knaufas pateko kaip pirmo pasaulinio karo kareivis. Čia ir pasiliko. Apsigyveno Karaliaučiuje, o 1931 metais, vienas iš pirmųjų Nidos dailininkų kolonijos atstovų pasistatė vietinio pamario stiliaus namelį. Jis iki šiol yra išlikęs“, – teigia K. Jokubavičienė.

Carlo Knaufo paroda veiks iki lapkričio pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt