Kultūra

2015.10.28 12:00

Vilniuje – galimybė susipažinti su jaunaisiais Latvijos dizaineriais

Audra Avižiūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.10.28 12:00

Ar daug galėtumėte papasakoti apie Latvijos dizainerių kuriamą madą? Latvija – visai šalia, tačiau pasaulis apie mūsų kaimynės jaunųjų dizainerių kartą, ko gero, žino daugiau negu mes.

Dizainerė Elina Duobelė jau penkerius metus architektės profesiją derina su avalynės kūrimu. Dizainerė savo pačios batus vadina „namais kojoms“. Kai kurie modeliai, pasak jos, išties panašūs į realius pastatus.

„Esu architektė ir tai labai atsispindi mano kūryboje. Kurdama avalynę naudojuosi patirtimi, įgyta architektūroje. Joje daug geometrijos, grafinių linijų. Be to, daug galvoju apie vizualumą, patogų avėjimą, švarias formas. Kai kurie batai yra lengvai transformuojami. juose tikrai galite įžiūrėti architektūros elementų“, – teigia kūrėja.

O jau dešimtį metų kartu su žmona kuriantis Rolandas Peterkopas savo kolekcijoms idėjų semiasi iš „Laukinių Vakarų“. Ir moterims, ir vyrams pritaikyti drabužiai, kartais kiek panašūs į uniformas, buvo eksponuoti Latvijos meno muziejuje. Duetas žinomas ir dėl išskirtinių teatro kostiumų, vizualinių instaliacijų.

Latvijos dizainerių kūryba Vilniuje eksponuojama iki lapkričio 4 dienos.

Daugiau apie Latvijos dizainerius žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.