Kultūra

2015.10.27 23:52

Išdalyti D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio prizai

Varėnoje išdalyti Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio prizai. Geriausiu spektakliu pripažintas Šiaulių dramos teatro pastatymas, režisieriaus Raimundo Banionio „Dibukas“. Žiūrovų prizą atsiėmė režisierius Aidas Giniotis, už spektaklį „Varnas“.

Dalios Tamulevičiūtės šeštajame profesionalių teatrų festivalyje žiūrovai išvydo daugiau nei 20 spektaklių.

Pasak vertinimo komisijos pirmininko, išrinkti geriausią spektaklį, režisierių, aktorius, lengva nebuvo. Spektakliai premjeriniai, bet įvairaus meninio lygio, todėl festivalio komisijos pirmininkas siūlo kitąmet griežtinti spektaklių atranką.

Geriausiu festivalio aktoriumi pripažintas Daumantas Ciunis už vaidmenį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje„Savižudis“.

Geriausia festivalio aktore paskelbta Simona Bladženiauskaitė už Mildos vaidmenį Kauno kamerinio teatro spektaklyje „Diena ir naktis“ .

 „Tai yra įpareigojimas. Nors asmeniškai norisi priimti natūraliai, išlikti paprastai ir tikėti, kad viską gali daryt paprastai“, – sakė S. Bladženiauskaitė.

Geriausio festivalio režisieriaus nominacija atiteko Vitalijui Mazūrui už Vilniaus „Lėlės“ teatre pastatytą spektaklį vaikams „Spragtukas“. Šį spektaklį kaip geriausią pasirinko ir vaikai.

Šiaulių dramos teatro „Dibukas“, režisuotas Raimundo Banionio, paskelbtas geriausiu festivalio spektakliu.

„Tai buvo tokia meilės istorija, žydų tautos, sakmė-legenda. Mums ji pasirodė įdomi, muzikinė ir šiek tiek mistinė. Ir apie amžinus dalykus. Ar dzūkas, ar žemaitis, ar aukštaitis – vienodai, man atrodo, myli, nepriklausomai nuo  tautybės. Todėl jis sulaukė savo atgarsio“, – pasakojo Valstybinio Šiaulių teatro vadovas Antanas Venckus.

Žiūrovams labiausiai patiko Keistuolių teatro spektaklis „Varnas“, režisuotas

„Manau, kad tas prizas yra už supratimą. Dalios Tamulevičiūtės vardas suteikia tam tikrą simbolinę reikšmę, kuri pakylėja tave virš geografinio suvokimo, prestižinio suvokimo“, – sakė A. Giniotis.