Naujienų srautas

Kultūra2015.10.27 16:30

Buvęs europarlamentaras L. Donskis vaidins monospektaklyje

BNS 2015.10.27 16:30

Filosofas, rašytojas, buvęs europarlamentaras Leonidas Donskis Vilniaus mažajame teatre vaidins monospektaklį.

Ketvirtadienį jis atliks vaidmenį spektaklyje „Baltas triušis, raudonas triušis“, pranešė projekto vadovas Donatas Tarasevičius.

Spektaklyje pagal iraniečių rašytojo Nassimo Soleimanpūro sukurtą pjesę kiekvienas aktorius gali vaidinti tik kartą. Ką jam reikės vaidinti jis sužino tik pasirodęs scenoje.

„L. Donskis žino, kad vaidins, bet nežino, ką vaidins. Prieš spektaklį jis gaus voką su pjesės tekstu“, – BNS sakė D. Tarasevičius.

Šį spektaklį jau yra kūrę aktoriai Eglė Gabrėnaitė, Beata Tiškevič-Hasanova, Dominykas Vaitiekūnas, Giedrius Savickas, Arūnas Sakalauskas, Redita Dominaitytė, Rasa Samuolytė, Rimantė Valiukaitė, Aidas Giniotis, dainininkas Garielius Svaras Liaudanskas, kt.

„Scenoje net kelis kartus jaučiausi, kad prapuoliau. Porą kartų norėjosi atsistoti ir pabėgti. Man buvo visiškai neaišku, ką turiu daryti – atsidūriau lyg sapne. Žiūrovai mane turėjo pamatyti tokią, kokios daugiau niekada ir nepamatys“, – įspūdžiais po pasirodymo dalijosi E. Gabrėnaitė.

Šiuolaikiškoje, bet universalioje pjesėje kalbama apie žmogaus laisvę, jo gyvenimą tradicijų ir įstatymų nulemtoje visuomenėje, ieškoma galimybių peržengti įprastas ribas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi