Kultūra

2020.05.13 23:19

Atidaryta Spaudos fotografijos konkurso paroda: rengėjai tikisi didesnio fotografų aktyvumo

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.13 23:19

Vilniaus rotušėje atidaryta tradicinio Spaudos fotografijos konkurso darbų paroda. Čia eksponuojamos į nominantų sąrašą patekusios fotografijos, Auksinio kadro nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 22-ąją.

19 metus organizuojamam Lietuvos spaudos fotografijos konkursui darbus pateikė 120 fotografų, sulaukta 3700 fotografijų. Šį tradicinį nacionalinį konkursą iki šiol rengęs Lietuvos spaudos fotografų klubas nuo šiemet organizavimo įgaliojimus perdavė žurnalistų sąjungai ir jos Spaudos fotografų skyriui bei Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai. Pasak žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkės Evgenios Levin, pateikti darbai aštuonioms kategorijoms, o konkurso laureatų fotografijos eksponuojami Rotušėje atidarytoje parodoje.

Panorama. Dar viena juoda dėmė teisėsaugos istorijoje – ryte sulaikyti trys prokurorai ir iš viso 11 įtariamųjų (su vertimu į gestų k.)

„Daugiausia turbūt buvo, labai nustebino, nuotraukų kariuomenės tema, buvo tikrai gerų kadrų, komisijai buvo sunku atsirinkti, nes jie dominavo su įspūdingais kadrais“, – sako ji.

Kaip ir kasmet fotografijas vertino tarptautinė komisija, pasak E. Levin, komisijai darbai pateikiami anonimiškai, be pavardžių, taigi vertinami tik iš fotografinės pusės.

„Vis kiti žmonės, kad neturėtų lūkesčių, jei mat tik nuotraukas, jie nežino, kieno nuotrauka, jie mato tik kadrą ir gali matyti aprašymą. Jie vertina tik iš fotografinės pusės, jie net nežino aktualijų, jei žiūri, ar kadras geras“, – tikina E. Levin.

Į daugiausia nominacijų pateko fotografų Ramūno Danisevičiaus, Edvardo Blaževič, Sauliaus Žiūros, Andriaus Repšio, Pauliaus Peleckio darbai. Pasak E. Levin, norėtųsi, kad darbus teiktų daugiau fotografų.

„Fotografų tikrai yra daug, bet ne visi teikia darbus konkursui, nežinau kodėl, gal trūksta laiko, gal galvoja, kad neįdomios, nors iš tikrųjų, kai žiūrėjome, buvo įdomių iš Alytaus (fotografijų – LRT.lt), nominuota kultūros kategorijai, Tauragės, kitų miestų“, – tikina ji.

Paroda Rotušėje veiks iki gegužės pabaigos, o Auksinio kadro apdovanojimų ceremonija numatyta ant Rotušės laiptų gegužes 22-ą dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.