Kultūra

2015.10.27 10:18

Palangoje plėtojama idėja pastatyti S. Povilaičio skulptūrą

ELTA 2015.10.27 10:18

Palangos valdžia suka galvą, kaip pagarbiai įamžinti šio mėnesio pradžioje Amžinybėn iškeliavusį vieną populiariausių dainininkų Stasį Povilaitį. Naujausias siūlymas – sukurti ir pastatyti atlikėjui skirtą paminklą prie Palangos jūros tilto, nes būtent ant jo liepos 6-ąją S. Povilaitis koncertavo paskutinį kartą savo gyvenime. Taip pat – jo vardu pavadinti kurorto koncertų salę bei joje įrengti memorialinį muziejų, rašo „Lietuvos žinios“.  

Kurorto savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Ilona Pociuvienė LŽ pabrėžė, kad nors oficialių svarstymų apie maestro įamžinimą nebuvo, bet apie tai „kalbama daug ir rimtai“. „Jau kitą savaitę suformuosime darbo grupę ir perkelsime svarstymus į biurokratinį lygį“, – teigė ji. O dabar kaupiamos idėjos, laukiama palangiškių, menininkų pasiūlymų.

Palangos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus teigimu, Maestro pagerbimo Palangoje klausimas nediskutuotinas.

„Dabar plėtojame idėją įamžinti S. Povilaitį prie jūros tilto pastatant jo skulptūrą. S. Povilaitis buvo kuklus žmogus, todėl ir monumentas neturėtų būti griozdiškas. Galbūt panašus į Vytauto Kernagio skulptūrą Nidoje“, – sakė V.Rekašius.

Kaip jau buvo žiniasklaidoje užsiminta, svarstoma ir idėja S. Povilaičio vardu pavadinti naująją Palangos koncertų salę, kurioje būtų įrengtas ir nedidelis atlikėjo kūrybinei veiklai skirtas muziejus. Šią iniciatyvą gerai įvertino maestro našlė Birutė Povilaitienė, šią idėją palaiko ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Jis svajojo sudainuoti atnaujintoje Palangos koncertų estradoje“, – teigė kurorto vadovas, taip pat siūlęs maestro vardu pavadinti ir kurią nors Palangos gatvę.

Vis dėlto vietoj buvusios kurorto Vasaros estrados už daugiau nei 7 mln. eurų pastatyta koncertų salė S. Povilaičio vardu gali būti nepavadinta dėl pragmatiškų priežasčių – iškilmingas objekto atidarymas planuojamas gruodžio 12 dieną, tad liko mažai laiko. Nespėjus iki šios datos priimti biurokratinių sprendimų ir pakeisti iškabos vėliau tai daryti nebebūtų prasmės, rašo „Lietuvos žinios“.