Naujienų srautas

Kultūra2015.10.27 01:25

I. Baroti parodoje „Lygiadienis“ į keramiką pažvelgia naujai

Klaipėdos menininkas Isroildžonas Baroti pristato naujausių savo kūrybos darbų parodą „Lygiadienis“. Nuolat eksperimentuojantis menininkas šį kartą į keramiką pažvelgia naujai – per skulptūrą.

„Lygiadienis – tai pusiausvyra, harmonija tarp šviesos ir tamsos“, – sako žinomas šalies keramikas. Tai pagrindinė idėja, kurią kelis dešimtmečius Klaipėdoje kuriantis tadžikų kilmės menininkas įkūnijo naujausiuose darbuose.

Gyvūnų, augalų skulptūros subtiliai perteikia autoriaus mintis apie žmogų, jo santykį su Kūrėju, religiją. Piemens ir avių kompozicija – užuomina į Kristų ir dvylika apaštalų, o maldininkas su gyvūno galva prabyla apie žmogaus dvylipumą. Ornamentų naujausiuose keramiko darbuose vos keletas – kaip užuomina apie praėjusį kūrybos etapą.

„Aš noriu pereiti į skulptūrą ir daugiau padirbėti su bronza. Po truputį į tai ir einu“, – sako keramikas.

„Tas sugebėjimas atverti keramiką, kaip medžiagą, pateikti ją ir erdvinę, ir plokštumoje kaip reljefą, atrasti spalvų ir tonų subtilią įvairovę iš tikrųjų patvirtina, kad Isroildžonas yra vienas iš ryškiausių ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos keramikų“, – tvirtina P. Domšaičio galerijos vadovė Kristina Jokubavičienė.

I. Baroti kūrybos išskirtinumą, pasak galerijos vadovės, lemia ir iš Rytų atsinešta keramikos tradicija. O menininko kūryboje trykštančio jaunatviškumo galima tik pavydėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi