Kultūra

2015.10.26 15:53

Š. Birutis: nesame rusofobai, tačiau visuomenę skaldančiai Maskvos politikai Lietuvoje – ne vieta

ELTA 2015.10.26 15:53

Kultūros ministras Šarūnas Birutis, reaguodamas į Visagino kultūros centro sprendimą atšaukti Aleksandrovo vardo ansamblio choro, geriau žinomo kaip Raudonosios armijos choro, pasirodymą Visagine, sako, kad Maskvos politikai, skaldančiai visuomenę, Lietuvoje – ne vieta.

„Yra aiškių požymių, kurie rodo, kad šis koncertas būtų vienas iš gerai apmokamų Maskvos įrankių, siekiant suskaldyti Lietuvos visuomenę“, – sako ministras.

Pasak jo, Visaginas pasirinktas neatsitiktinai, nes Rusijai palankų, o Lietuvai priešišką kultūrinį ir informacinį foną siekiama formuoti pasitelkiant Lietuvos regionus, ypač tuos, kur gyvena gausios tautinių mažumų bendruomenės.

„Maskva siekia pasinaudoti ir naudojasi tautinėmis mažumomis, siekdama didinti šalies bendruomenių atskirtį“, – sako ministras ir ragina kitas savivaldybes ir jų kultūros įstaigas pasielgti taip, kaip pasielgė Visagino kultūros centras, ir nepasiduoti provokacijoms.

„Džiaugiuosi centro aktyvumu ir viešu sprendimu, tai parodo, kad esame pilietiška ir vieninga visuomenė, nesvarbu, kokios tautybės esame“, – sako Š. Birutis.

Aleksandrovo choras, pritariant balalaikoms, traukia pernai sukurtą himną „Mandagūs žmonės“. Jausmingas priedainis skelbia, kad „mandagūs žmonės išsaugos Tėvynės šlovę ir garbę.“ Skelbiama, kad tai odė ginkluotiems rusų kariškiams, kurie pernai prieš pat referendumą pasirodė Kryme. Pasak ministro, dar didesnį nerimą kelia tai, kad iki šiol nėra žinoma, kas organizavo šį Rusijos choro pasirodymą Lietuvoje.