Naujienų srautas

Kultūra2015.10.26 15:23

Tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį vainikuos pianizmo žvaigždė iš JAV

LRT.lt 2015.10.26 15:23

Spalio 29 dieną trečiasis tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, trukęs visą mėnesį, pakvies į baigiamąjį koncertą – pasaulinės pianizmo žvaigždės Kevino Kennerio rečitalį, kuris vyks Valdovų rūmuose, rašoma pranešime spaudai.

Festivalio publikai atlikėjas pateiks aukščiausio meistriškumo reikalaujančią romantinę programą:

F. Shuberto muzikiniai momentai, Wanderer fantazija bei F. Šopeno mazurkos, sonata h-moll op. 58.

Atlikėjas – ne tik prestižiškiausių pasaulyje pianistų konkursų (F. Chopino Varšuvoje, P. Čaikovskio Maskvoje, G. Bachauer Solt Leik Sityje ir kt.) laureatas, bet ir pats ruošia pianistus tokiems konkursams.

K. Kenner pelnytai gali didžiuotis padėjęs šią vasarą pasirengti ką tik pasibaigusio tarptautinio F. Chopino pianistų konkurso pirmos vietos laureatui Seong-jin Cho.

Atlikėjo muzikinė branda vystėsi 9-ojo dešimtmečio pradžios Lenkijoje, kai šalis išgyveno politinius ir visuomeninius pokyčius, kuriuos jis stebėjo iš labai arti. Dėl to šis kraštas jam yra likęs giliai širdyje, kartas nuo karto pakviečiantis sugrįžti.

Lenkijoje jis praleido ir paskutinius metus prieš priimdamas pasiūlymą vėl grįžti prie pedagoginės veiklos Majamyje.

Šis muzikas koncertuoja pasaulio salėse ir kaip solistas, ir su aukščiausio lygio – Halle, BBC Symphony, Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Belgijos, Japonijos – orkestrais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi