Kultūra

2015.10.26 18:29

A. Kunčiaus parodoje – per 500 darbų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.26 18:29

Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta fotomenininko Algimanto Kunčiaus personalinė paroda „Vaizdaraščiai“, kurioje eksponuojama per pusė tūkstančio menininko nuo 1962-ųjų iki šių metų kurtų darbų.

Kaip teigia parodos kuratorė Ieva Mazūraitė, šio autoriaus kūryba mūsų sąmonėje subyrėjusi į fragmentus – tai ir kultūros veikėjų portretai, senasis Vilnius, kaimo gyvenimas „Sekmadieniuose“, atminties architektūra, įamžinta „Reminiscencijų“ cikle, kino dokumentika, vėlyvojo sovietmečio statybų grimasos, rekonstruojamas Gedimino prospektas. Nacionalinės dailės galerijos didžiojoje salėje surengtos parodos tikslas šiuos fragmentus sujungti į nuoseklų pasakojimą, pristatantį išskirtinę Lietuvos kultūros asmenybę ir jo turtingą kūrybinį kelią.

Per pastaruosius dešimtmečius tikriausiai neišspausdinta nė viena Lietuvos fotografijos rinktinė, į kurią nebūtų įtraukta A. Kunčiaus darbų. Per daugiau kaip 50 metų aktyvios kūrybinės veiklos išleisti septyni fotografijų albumai, surengta daugybė parodų, 1998-aisiais A. Kunčiui paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Parodoje, kuri nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki gruodžio 6 dienos, eksponuojami kūriniai iš fotografo archyvo ir svarbiausių Lietuvos muziejų kolekcijų: Dailės, Nacionalinio, Šiaulių Aušros muziejų, Modernaus meno centro ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos rinkinio. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt