Kultūra

2015.10.26 13:33

V. Juozapaitis grąžino „Nešk savo šviesą ir tikėk“ ženklą

LRT.lt2015.10.26 13:33

Šešėlinės Vyriausybės kultūros ministras, prof. Vytautas Juozapaitis pirmadienį grąžino Kultūros ministerijos aukščiausią apdovanojimą – ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Pasak prof. V. Juozapaičio, šis apdovanojimas yra pernelyg sureikšminamas ir, suprasdamas apdovanojimo beprasmiškumą, jis jo atsisako.

Konferencijoje „Darbo partijos deleguoto kultūros ministro Šarūno Biručio darbų įvertinimas“ prof. V. Juozapaitis kreipėsi į vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių prašydamas viešai įvertinti vyriausybės nario, kultūros ministro Šarūno Biručio kompetenciją, niekaip nederančią su kultūros ministro pareigomis.

„Pirmą kartą atkurtos valstybės istorijoje Kultūros ministerija nepanaudos metų biudžete esamų asignavimų – aštuonių milijonų eurų Europos Sąjungos paramos, kurią patys nusimatė 2015 metų ministerijos biudžete. Per daugelį metų yra buvę, kad kultūros ir meno įstaigos neįsisavina joms paskirtų lėšų, bet niekada nėra buvę, kad ministerija net nesugebėtų paskirstyti lėšų įstaigoms ir organizacijoms, kad jos liktų net neišdalintos“, – pažymėjo V. Juozapaitis.

Pasak V. Juozapaičio, priemonių finansavimo sąlygų aprašai iki šiol nesuderinti su Finansų ministerija bei nepatvirtinti ir nepaskelbti, o tai – absoliutaus ministro asmeniškai suburtos komandas darbo brokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.