Kultūra

2015.10.26 11:30

Leipcigo kino festivalyje – du lietuviški filmai

LRT.lt2015.10.26 11:30

Vokietijos mieste Leipcige pirmadienį prasideda savaitę truksiantis, vienas prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje „DOK Leipzig“. 58-ąjį kartą rengiamo tarptautinio dokumentinių ir animacinių filmų festivalio programoje šiemet ir du lietuviški filmai – režisierės Giedrės Žickytės „Meistras ir Tatjana“ bei Julijos Zubavičienės „Lida, Vanda Liusia“.  

Filmas „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė), kurio premjera Lietuvoje buvo spalio mėnesį, yra įtrauktas į festivalio tarptautinę programą ir bus surengti du filmo peržiūros seansai. Kitas lietuviškas filmas – „Lida, Vanda, Liusia“ (rež. J. Zubavičienė) yra atrinktas filmų peržiūros programai – DOK Market. Ši programa yra filmų biblioteka, prieinama akredituotai auditorijai bei kino industrijos žmonėms.

Lietuvių dokumentinis kino menas Leipcigo festivalyje jau nėra naujiena, anksčiau į šio festivalio programą buvo įtraukti šie filmai: L. Mikutos „Pietūs Lipovkėje“, E. Vertelytės „UB Lama“, O. Burajos „Liza, namo!”, o 2005 metais Arūno Matelio režisuotas filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ pelnė pagrindinį „Auksinio balandžio“ prizą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.