Kultūra

2020.05.08 16:00

Kvarteto akcijoje – nuo Čiurlionio iki Beethoveno

videoįrašas ir fotogalerija
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.05.08 16:00

Penktadienį Valstybinis Vilniaus kvartetas praeiviams ir tiesioginės transliacijos žiūrovams iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) balkono dovanoja muziką. „Šia akcija norime priminti apie muzikos galią, apie tai, kad muzika gyvuoja ir sunkiais laikais“, – LRT.lt kalbėjo LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Valstybinis Vilniaus kvartetas atlieka Ludwigo van Beethoveno, Philipo Glasso, Erwino Schulhoffo, Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius. Šiemet minime 250-ąsias L. van Beethoveno metines.

Stebėkite muzikinės akcijos įrašą:

Gegužės 8-ąją minima Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo, Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena.

Kaip pastebi R. Prusevičienė, per Antrąjį pasaulinį karą LNF taip pat skambėjo muzika.

„Muzikantai nori koncertuoti, beveik du mėnesius jie grojo individualiai ir pasiilgo kolegiškų susitikimų. Pastebime lauko kavinės veiklą prie Basanavičiaus paminklo – tai bus gražus susijungimas – kavinės lankytojai galės klausytis gyvos muzikos“, – teigė R. Prusevičienė.

Tokias akcijas planuojama kartoti. O patys koncertai vyks nuo birželio 9 dienos.

„Tik dar nėra aišku, kokia forma galėsime juos įgyvendinti – ar tik transliuosime, ar galėsime koncertuoti auditorijai dideliame lauke, nes kol kas kol kas nustatytas 30 žmonių limitas labai mažas“, – tvirtino LNF generalinė direktorė.

Akcijos sumanytoja – Dalia Kuznecovaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.