Kultūra

2020.05.08 10:22

„Poezijos pavasario“ organizatorė: festivalis perkeliamas į vasarą, daugelis dalykų vyks kitaip

Mindaugas Klusas, LRT.lt2020.05.08 10:22

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, turėjęs prasidėti gegužės 17-ąją, nukeliamas į vasarą ir vyks liepos 26 – rugpjūčio 9 dienomis. Apie tai socialiniame tinkle paskelbė renginio organizatoriai.

Festivalio vadovė Janina Rutkauskienė LRT.lt teigė, kad šįkart „Poezijos pavasaris“ dėl koronaviruso pandemijos bus kitoks, išsiskleis naujomis formomis, keisis ir renginiai.

„Festivaliui jau buvome visiškai pasirengę, beliko tik spausdinti programą. Dabar tenka viską perdaryti, atšaukti renginius ir vėl iš naujo juos derinti liepai ir rugpjūčiui. „Poezijos pavasaris“ velkasi naują drabužį“, – teigia J. Rutkauskienė.

Atidarymo vakare savo kūrybą turėtų skaityti šiemet Maironio premijai pasiūlyti autoriai nominantai.

Paprastai festivalis uždaromas Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemelyje. Pasikeitus renginio datai, anot J. Rutkauskienės, vėl reikės derėtis su aukštosios mokyklos valdžia dėl finalinio renginio rugpjūtį.

Festivalio vadovė teigia, kad bus daugiau kamerinių susitikimų su poetais, jie vyks gamtoje, atvirose erdvėse. Poetų grupės lankytis Lietuvos vietovėse kaip anksčiau tikriausiai jau nebegalės.

„Suprantama, daug kas kelsis į virtualią erdvę. Nežinome, ar užsienio svečiai iš atokesnių šalių jau galės tuo metu atvažiuoti į Lietuvą, todėl ruošimės tiesioginėms transliacijoms, virtualiems skaitymams, pranešimams, konferencijoms“, – svarsto J. Rutkauskienė. Tikimasi, kad liepos pabaigoje festivalį galės aplankyti bent kaimyninių valstybių poetai.

Maironio premija, kurią Kauno merija skiria „Poezijos pavasario“ laureatui, bus teikiama rugpjūčio 7 dieną Kaune. Premija skiriama už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Autorių kandidatūras siūlo Lietuvos rašytojų sąjungos sudaryta komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt